A A+ A++

W piątek, 12 maja, biblioteka Netfliksa wzbogaciła się o nowy, interesujący tytuł. Black Knight, bo o nim mowa, to serial, który wzbudzał duże zainteresowanie jeszcze przed premierą. Nic dziwnego – produkcja jest przecież zapowiadana jako koreańska seria w stylu Mad Maxa. Przybliżamy, na czym skupia się ta postapokaliptyczna opowieść science fiction i czego można się po niej spodziewać.

O czym jest serial Black Knight?

Akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości w 2071 roku. Po katastrofie związanej z rozbiciem się asteroidy większość ludzkości zginęła. Przy życiu został tylko 1% populacji. Niestety, powietrze na Półwyspie Koreańskim jest toksyczne i do egzystancji mieszkańcom niezbędne są specjalne maski. W obliczu licznych niebezpieczeństw każdy dzień naznaczony jest lękiem, a odbudowane struktury społeczne wciąż są kruche.

W nowym systemie kluczową rolę odgrywają tzw. dostawcy, którzy dostarczają ocalałym niezbędne do przeżycia zasoby. Jednym z takich „Czarnych Rycerzy” jest mężczyzna zwany „5-8”. Bohater bierze pod swoje skrzydła młodego uchodźcę i szkoli na nowego kierowcę dostaw, dając tym samym chłopcu szansę na lepszą przyszłość. Serial został oparty na komiksie o tym samym tytule.

Na tę chwilę w sieci nie ma jeszcze wielu opinii odnośnie nowego widowiska Netfliksa, ale recenzja zamieszczona w portalu Collider chwali kilka aspektów tej produkcji.

Świat Black Knight ma zachwycająco komiksową naturę, która jest zestawiona z ciemnością dystopijnych założeń […]. Nie jest aż tak ambitny jak Mad Max, ale efekty specjalne sprawiają, że seans tego flmu jest doświadczeniem, które ma swój urok […]. Kiedy seria przyspiesza, przypomina napakowany akcją thriller.

Black Knight zdecydowanie zachęca, by z ciekawości po niego sięgnąć.

Black Knight – zwiastun serialu

Serial Black Knight jest już dostępny na platformie Netflix.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Redaktorka Filmomaniaka od kwietnia 2023, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów, w snach rozwija wątki swych przyszłych powieści. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonami chwali się rekordowymi obrotami, ale zyski firmy topnieją. Ponad 600 mln pobrań eFootball
Następny artykułUkraińscy studenci poznają Toruń