A A+ A++

Zapraszamy na spotkanie literackie z Beatą Głowacką „Po kanałach”, które odbędzie się 11 maja br. o godz.18:00 w Zamojskim Domu Kultury (sala kawiarniana)
 
Z autorką rozmawia Eliza Leszczyńska-Pieniak ­– polonistka, dziennikarka Oprawa artystyczna: Marta Łaska – absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, Kamila Głowacka – aktorka Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.
 

Beata Głowacka Urodziła się w 1971 r. w Zamościu i z tym miastem jest związana zawodowo i sentymentalnie. Pracuje jako polonistka w szkole średniej. W 2017 r. ukazała się jej książka poetycka „Ikonostas”. Książka zajęła II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2017. „Ikonostas” był nominowany do Nagrody Anny Kamieńskiej na najlepszą książkę poetycką województwa lubelskiego.
 
Jeżeli słowo „wkurw” kogoś razi, to podsuwam „kobiecą irytację”. Natomiast nie podsuwam „poezji kobiecej”, bo była i jest wymysłem facetów (co zresztą autorka ironicznie podkreśla). Poza tą etykietką dzieją się rzeczy zupełnie nieliryczne, raczej dosadne, mocne, zagęszcza się krajobraz lęków i urazów. Głowacka szczęśliwie uniknęła mielizn obnażenia i ckliwości – jej „kobiecość” uniwersalizuje się klarownie i rzeczowo, stając się „człowieczeństwem”. W każdym razie skaczącego po tych kanałach faceta, też DDA, zatrzymała na moment, a nawet (pora się przyznać) poruszyła do głębi. Karol Maliszewski

ZDK Zamość

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO dziurach aż do skutku
Następny artykułLeasing pracowników z zagranicy — dlaczego warto postawić na pomoc agencji?