A A+ A++

​Stale rosnące ceny rzadkich gier to zjawisko znane od lat. Dotyczy to głównie gier retro, o których w czasie wydania nikt nie myślał pod kątem kolekcjonerskim.

Dużo rzadziej możemy spotkać się wysokimi cenami gier wydanych stosunkowo niedawno, do tego na bardzo popularną konsolę, np. PlayStation 4. Oczywiście istnieje wiele bardzo limitowanych i drogich edycji kolekcjonerskich, lecz tym razem skupimy się jedynie na klasycznych wydaniach. Zapraszam do zapoznania się z najdroższymi z nich!

To przypadek dość wyjątkowy, gdyż nie jest to żadne wydanie limitowane. Gra została wydana w 2014 roku i zebrała bardzo złe recenzje. To sprawiło, że sprzedała się bardzo słabo i to nie skłoniło wydawcy do produkcji większej ilości w późniejszym czasie. Godzilla nie jest również dostępna w sklepie Playstation Store, co sprawia, iż jedynym sposobem na zapoznanie się z nią jest nabycie pudełka. Używane egzemplarze Godzilli na zagranicznych aukcjach sprzedają się za około 800-1000 zł, podczas gdy zafoliowane sztuki mogą przekroczyć nawet 2000 zł.

1001 Spikes

W 2019 roku w internecie pojawiły się na sprzedaż kopie nigdy niezapowiedzianej do fizycznego wydania gry. Były to najprawdopodobniej kopie reklamowe, rozesłane do pracowników Sony, które nie miały trafić do sprzedaży. Z informacji, do których udało mi się dotrzeć, wydawca Nicalis zapowiedział fizyczne wydanie tytułu. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia, aby rzeczywiście tak się stało. Najdroższy egzemplarz sprzedano w 2021 roku za 1500 dolarów (około 6300 zł).

Poop Slinger

Najrzadsza i najdroższa gra na PS4 to tytuł, w którym strzelamy odchodami z procy w ludzi. Sprzedaż uruchomiono 1 kwietnia 2019 roku, co sprawiło, że większość ludzi uważało to za żart, a gra nigdy nie doczeka się fizycznego wydania. Wydawca (Limited Rare Games) i strona internetowa nie wyglądały ani profesjonalnie, ani legalnie. Dlatego też z limitowanego nakładu 1000 sztuk sprzedało się jedynie 84. … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzęstochowa będzie mieć oficjalnego dostawcę energii?
Następny artykułKamień naturalny-budujemy, remontujemy