Dobiegł końca tegoroczny Cracovia Maraton. Wystartowało w nim blisko 6 tys. zawodników. Najszybszy okazał się Kenijczyk Lani Rutto, który 42 kilometry i 195 metrów pokonał w 2 godziny, 17 minut i 5 sekund.

Biegacze wystartowali o g. 9 rano z Rynku Głównego w Krakowie.W sumie w maratonie wzięło udział ponad 5 tys. osób z 50 krajów.

Cracovia Maraton. Lista zwycięzców

Zwycięzcą został  Kenijczyk Lani Rutto, który trasę 42 km i 195 m pokonał w czasie 2:17.05. Z Polaków najszybciej na metę przybiegł Mateusz Mrówka, który osiągnął wynik 2:28.15, co dało mu siódme miejsce. Wśród kobiet zwyciężyła Litwinka Lina Kiriliuk. Jej czas to 2:42.25. Niespełna dwie minuty później bieg zakończyła najlepsza Polka Ewa Jagielska.  Dotarła na Rynek Główny po dwóch godzinach 44 minutach i 40 sekundach biegu zajmując tym samym trzecie miejsce.