A A+ A++

materiał partnera

Czujesz, że utknąłeś w miejscu w swojej karierze zawodowej? Chciałbyś zmienić pracę, ale coś Cię przed tym powstrzymuje? Jeśli jesteś przytłoczony myślą o szukaniu nowego zatrudnienia i nie masz pomysłu jak się za to zabrać, lepiej nie mogłeś trafić. Od przygotowania dobrego CV po zdobycie dodatkowych kwalifikacji i wyboru kursów online – oto krótki przewodnik, jak znaleźć lepszą pracę.


1. Zdefiniuj swój cel

Lepsza praca, czyli jaka? Taka, która będzie lepiej płatna? Taka, która da Tobie dużo satysfakcji? Z możliwością rozwoju i awansu? A może taka, która pozostawi Tobie dużo czasu dla rodziny albo na realizację pozapracowych pasji?

Ile osób, tyle odpowiedzi. Zastanów się, co termin „lepsza praca” oznacza dla Ciebie; jakie masz priorytety w życiu, jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze, czym chciałbyś się zajmować i na jakie kompromisy jesteś gotów.

Jeśli to trudne, możesz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego na pewno nie chcesz. Wbrew pozorom czasem to, czego nie chcesz robić, jak nie chcesz, żeby wyglądały Twoje dni są lepszym drogowskazem.

2. Rozwijaj się i dokształcaj

Jeśli chcesz zdobyć lepszą pracę, rozważ podniesienie swoich kwalifikacji. Twoje dotychczasowe doświadczenie to jedno, ale zdobycie lepszej pracy często wiąże się  
z wyższym stanowiskiem. To z kolei może wymagać od Ciebie doszkalania.

Całe szczęście, wybór kursów jest ogromny, a wiele ośrodków umożliwia realizację kursów online. Taka forma będzie niezwykle wygodna szczególnie dla osób pracujących czy mających rodzinę. Szkolenia online umożliwiają realizację materiałów w dowolnym momencie z zacisza swojego domu.

Kursy online to doskonały sposób na zdobycie zupełnie nowych umiejętności, które mogą być pierwszym krokiem do przekwalifikowania. Chciałbyś postawić kolejny krok w dziel HR? Kurs Kadry i Płace to coś dla Ciebie. Marzyłeś o karierze konstruktora albo architekta? Kurs AutoCAD z certyfikatem będzie doskonałym wyborem, technicznej branży bez znajomości tego legendarnego już programu od firmy Autodesk ani rusz! Poczuj się w nim, jak ryba w wodzie i ruszaj na podbój rynku! Wszystkie te kursy znajdziesz na platformie kursyszkolenia.online.

Jeśli dalej się wahasz nad dodatkowymi kursami online, pamiętaj, że czas poświęcony na samorozwój nie jest czasem straconym. Nie dość, że nauczysz się czegoś nowego, a to wpływa na większą pewność siebie, to jeszcze pokażesz przyszłemu pracodawcy, że jesteś ambitny, chętny na nowe wyzwania i chcesz się rozwijać.

3. Przygotuj dobre CV

Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że CV to Twój pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, szczególnie, że w tym przypadku będzie decydować o dalszych etapach rekrutacji.

Dobrze, żeby wyglądało ono przejrzyście i schludnie, by od razu przykuło uwagę i żeby rekruter sprawnie mógł wyłuskać interesujące go informacje. Nikt nie poświęca na przeglądanie CV zbyt dużo czasu.

Daj się poznać! Oprócz doświadczenia zawodowego, wykształcenia i kursów, wypisz swoje zainteresowania. Staraj się zrobić to jak najbardziej szczegółowo. Literatura, filmy, podróże i sport to szerokie obszary, które nie mówią wiele o Twoich indywidualnych preferencjach. Jesteś fanem kina niezależnego albo muzyki lat 80? Brałeś udział  
w wolontariacie? A może z przyspieszonym biciem serca śledzisz mecze hokeja na lodzie albo sam trenujesz kickboxing? Napisz o tym!

4. Bierz udział w rozmowach rekrutacyjnych

Często moment spotkania twarzą w twarz z rekrutrem jest stresujący dla kandydata, ale dobra wiadomość jest taka, że jest to umiejętność, którą można wypracować! Dlatego, jeśli tylko dostaniesz zaproszenie, idź na rozmowę.

Chodząc na rozmowy kwalifikacyjne poznasz ich schemat, zauważysz jakie pytania powtarzają się najczęściej, zdobędziesz wprawę w odpowiadanie na nie. Niektórzy eksperci polecają chodzenie na takie rozmowy raz na pół roku, nawet jeśli masz pracę, z której jesteś zadowolony.

Jeśli jesteś właśnie przed ważną rozmową, zastanów się, jak odpowiesz na pytania dotyczące Twojej ścieżki zawodowej, jak zdobyte przez Ciebie doświadczenie może być wykorzystane na stanowisku, o które się ubiegasz, jakie są Twoje mocne i słabe strony.

4. Obserwuj rynek pracy

Niezależnie od tego czy szukasz innego miejsca pracy, czy raczej chcesz całkowicie zmienić ścieżkę kariery i znaleźć zatrudnienie w innym zawodzie, przeglądaj od czasu do czasu oferty pracy.

Dzięki temu będziesz miał pojęcie o obecnych widełkach wynagrodzeń oraz o zapotrzebowaniu na konkretnych pracowników. Co daje taka wiedza?

Po pierwsze, będziesz mógł z większą pewnością mówić o swoich oczekiwaniach finansowych na rozmowach o pracę. Będziesz je opierał na realnych danych, przefiltrowanych przez Twoje osobiste doświadczenia i umiejętności.

Po drugie, będziesz mógł zrewidować swoje cele i plany. Taki ogląd sytuacji na rynku pomoże zdecydować, czy to dobry moment na przekwalifikowanie się oraz, jeśli się wahasz, w którą stronę pójść. Dowiesz się także czego możesz oczekiwać po takiej zmianie.

Po trzecie, obserwując zarobki w Twojej branży, możesz się zastanowić nad renegocjacją swojego aktualnego wynagrodzenia.

Poznałeś już parę sposobów na zwiększenie swoich szans na rynku pracy. Teraz Twoja kolej. Zastanów się nad kursem, który Cię interesuje, przygotuj dobre CV i zacznij je wysyłać! Pamiętaj, żeby się nie poddawać i bać się szukać.

Powodzenia!

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStartuje X jubileuszowy sezon motocyklowy z grupą MotoStar
Następny artykułKoniec z wołaniem pacjentów po korytarzach. Szpital w Rybniku uruchamia elektroniczny system kolejkowy