Znane, lubiane i potrzebne wydarzenie powróciło po przerwie spowodowanej pandemią i przyciągnęło wiele osób. Jedni szukali pracy, drudzy możliwości przekwalifikowania, jeszcze inni – dobrych pracowników.
Godna, rozwijająca, dająca spełnienie praca jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Wszyscy chcemy czuć się potrzebni, docenieni, zauważeni, a za swoją ciężką pracę otrzymywać należne wynagrodzenie. To nie luksus, tylko prawo do poszanowania i uczciwego życia.
Z drugiej strony są pracodawcy szukający wykwalifikowanych, odpowiedzialnych, doświadczonych i uczciwych pracowników. Nie zawsze łatwo znaleźć osoby spełniające takie wymagania, stąd też taka popularność Targów wśród zatrudniających.
O tym, jak bardzo potrzebne jest takie przedsięwzięcie, mówiła podczas uroczystego otwarcia Płockich Targów Kariery i Aktywności Zawodowej, które odbyły się 20 kwietnia w Orlen Arenie, Wicestarosta Iwona Sierocka. – Mam nadzieję, że znajdą tu Państwo to, czego szukają: cel w życiu, sukces zawodowy, wiarę we własne możliwości i ludzi, którzy pomogą to wszystko osiągnąć – zaznaczyła Wicestarosta, życząc wszystkim udanych i owocnych Targów.
W imprezie wzięli udział również Radni Powiatu Płockiego: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kowalak, Marlena Mazurska, Marta Michalak, Sekretarz Rady Powiatu Paweł Tokarski, Maciej Jabłoński.
Na Płockich Targach Kariery i Aktywności Zawodowej wystąpili uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Płockiego. Zdolna młodzież wspaniale promuje Powiat Płocki w kraju i za granicą.
Dziewczęta z zespołu mażoretkowego działającego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie zatańczyły układ pt. ,,Wiosenne porządki”.
Mażoretki charakteryzują się tańcem marszowanym, a ich znakiem rozpoznawczym jest tzw. ,,baton”, czyli pałeczka, której używają podczas tańca.
W „Staszicu” swoją działalność dziewczęta rozpoczęły kilka miesięcy temu.
Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie swoimi występami uświetniają uroczystości szkolne i środowiskowe. Dziś usłyszeliśmy ,,Sto” zespołu Sound’n’Grace w wykonaniu chóru szkolnego; ,,Co mi Panie dasz” z repertuaru Bajm, ,,Człowieczy los” z repertuaru Anny German oraz ,,Не забувай мене” w wykonaniu Aliny Boichuk uczennicy z Ukrainy.
Niezwykły pokaz pod tytułem: „Znaczenie bioróżnorodności w rolnictwie i żywieniu – rola zapylaczy w życiu człowieka w kształtowaniu środowiska naturalnego połączona z magią i tajemnicą niskich temperatur” przygotowało Koło Chemiczne pod kierunkiem dyrektor, nauczyciela chemii Elżbiety Milewskiej we współpracy z Beatą Żółtowską – nauczycielem chemii wraz z Internacką Grupą Rękodzieła pod opieką pani Jolanty Michalik z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.
Organizatorami Targów były: Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku. Patronatem honorowym objął je m.in. Starosta Płocki.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS