Powyżej zapis jednego z wcześniejszych wykładów.
Klaus Schwab to założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego. Jest znany z promowania koncepcji „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, która opisuje przyspieszenie technologiczne i jego wpływ na społeczeństwo, gospodarkę i politykę.
Yuval Noah Harari to izraelski historyk i profesor na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Jego prace koncentrują się na zagadnieniach dotyczących historii, filozofii i przyszłości ludzkości, a w szczególności na wpływie technologii na społeczeństwo. Jego książki, takie jak „Sapiens: Od zwierząt do bogów” i „Homo Deus: Krótka historia jutra”, zdobyły szerokie uznanie.
Oczywiście, zarówno myśli Schwaba, jak i Harariego dotyczące przyszłości ludzkości mogą być kontrowersyjne dla niektórych wyznawców katolickiej koncepcji człowieka. Nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, inżynieria genetyczna czy neurotechnologie, rodzą pytania dotyczące granic ludzkiej tożsamości, godności i wolności, co może prowadzić do debat związanych z nauką kościoła.
Ważne jest, aby pamiętać, że każda z tych perspektyw, choć ważna, nie jest ostatecznym wyrazem na temat ludzkiej natury czy przyszłości. To przede wszystkim punkty wyjścia do dyskusji, które mogą pomóc zrozumieć zarówno możliwości, jak i wyzwania stawiane przez współczesne technologie oraz ich wpływ na społeczeństwo.
Spotkanie odbędzie się w Jaworznie 17 kwietnia 2023 (poniedziałek) o godz. 18:00 w sali kinowej pod Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Jaworzno Osiedle Stałe, ul. św. M. M. Kolbego 3).
𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬!
NA TEMAT PRELEGENTÓW:
Ziętek-Wielomska & Wielomski, czyli dwóch naukowców, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą w sposób przystępny z wszystkimi zainteresowanymi tematyką polityczną, społeczną, filozoficzną etc. Ich misją jest uświadamianie, że WIEDZA TO WŁADZA, także nad sobą samym, swoim życiem, swoim otoczeniem. Pragną, by jak najwięcej osób kierowało swoim życiem w sposób możliwie świadomy, zgodnie z dewizą „ZOSTAŃ KIEROWNIKIEM SAMEGO SIEBIE”. Do tego potrzebna jest wiedza o otaczającej nas rzeczywistości, którą przekazują w nagraniach, książkach i felietonach.
Dr Magdalena Ziętek-Wielomska:
Prezes Zarządu Fundacji Instytut Badawczy Pro vita bona, publicystka, zastępca redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Pro Fide Rege et Lege” i internetowego miesięcznika „Nowoczesna Myśl Narodowa”. Zajmuje się sterowaniem społecznym, cybernetyką i filozofią. Propaguje budowanie otoczenia przyjaznego myśleniu.
Prof. Adam Wielomski:
Wykładowca akademicki, redaktor naczelny czasopisma naukowego „Pro Fide Rege et Lege”, publicysta portalu konserwatyzm.pl i „Nowoczesnej Myśli Narodowej”. Z wykształcenia politolog, specjalizujący się w historii myśli politycznej, teorii państwa i polityki oraz historii teorii stosunków międzynarodowych. Z zamiłowania youtuber i publicysta ideowo-polityczny. Zakochany w tradycji cywilizacyjno-politycznej świata romańskiego, szczególnie Francji.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS