Jastrzębski Węgiel zajął trzecie miejsce w rundzie zasadniczej PlusLigi i walczy o tytuł mistrzowski na krajowym podwórku. Kapitalnie radzi sobie również na arenie międzynarodowej w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyna Marcelo Mendeza w Europie nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania, a w fazie grupowej straciła tylko dwa sety. W ćwierćfinale jastrzębianie bez problemów rozbili niemieckie Friedrichshafen 6:0 w dwumeczu i awansowali do półfinału. Tam na ich drodze stanął turecki Halkbank Ankara.

Po wygranej z ZSRR “Przegląd” ukazał się z poślizgiem

Jastrzębski Węgiel walczy o finał Ligi Mistrzów. Spora zaliczka z pierwszego meczu

Pierwsze spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Halkbankiem Aknara przez większość czasu było bardzo wyrównanie, ale to Polacy lepiej radzili sobie z presją. W decydujących fragmentach gry byli w stanie zadawać decydujące ciosy. Tylko w trzecim secie spotkania oddali rywalom inicjatywę, czego efektem była dotkliwa porażka do 16. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:22) dla jastrzębian.

Wlazły opowiedział o najtrudniejszym momencie w karierze. “Wylał się hejt na mnie, ale było warto”

Tak duża zaliczka przed drugim meczem pozwala wierzyć w awans do wielkiego finału rozgrywek. Drużyna Marcelo Mendeza potrzebuje wygrać “tylko” dwa sety, co nie powinno być wielkim problemem przed własną publicznością. Halbank jest jednak w niezłej formie, co potwierdził ogrywając w sobotę Fenerbahce 3:2. Z kolei Jastrzębski Węgiel przegrał na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3.

PGE Skra Bełchatów podczas meczu w Pucharze CEVSiatkarski gigant rozpada się. Padła olbrzymia kwota zaległości

To właśnie drużyna z Kędzierzyna-Koźla może być rywalem Jastrzębskiego Węgla w finale Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w pierwszym półfinale ograli 3:1 Sir Safety Perugię, w której grają Wilfredo Leon i Kamil Sameniuk. Prezes PZPS Sebastian Świderski w rozmowie ze Sport.pl informował, że awans obu polskich ekip mógłby oznaczać przeniesienie finału do Katowic.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel – Halkbank Ankara. Gdzie i kiedy oglądać walkę o finał? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Spotkanie rewanżowe Jastrzębskiego Węgla z Halkbankiem Ankara zaplanowano na środę 5 kwietnia o godzinie 20:30. Transmisję telewizyjną meczu przeprowadzi Polsat Sport. Z kolei w internecie starcie będzie dostępne na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.