A A+ A++

Budżet programu rekompensat dla sektorów energochłonnych wynosił jednak znacznie więcej bo 5 mld zł. Część wniosków z przyczyn formalnych odrzucono, a część dotacji wynikających z zakwalifikowanych wniosków zredukowano.

Wsparcie finansowe trafi do 14 mikro i małych firm, 55 średnich i 139 dużych przedsiębiorstw. Dodano, że suma udzielonej pomocy to ponad 2,4 mld zł. „Zainteresowanie i odpowiedź na program bardzo nas cieszą. Branża energochłonna jest istotną częścią naszego przemysłu, a kompleksowy program wsparcia stanowi odpowiedź na wyjątkową sytuację. Podejmowanie takich działań w Polsce to także wpływ na konkurencyjność podmiotów w całej Europie, a każde wsparcie, które stawia w lepszej sytuacji polskie przedsiębiorstwa, to nasz wspólny sukces” – wskazał cytowany wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski.

Czytaj więcej

Otoczenie prawne nie sprzyjało wynikom PGE

Fundusz dodał, że udzielona pomoc ma wartość od kilku tysięcy do kilkuset milionów złotych. Największymi beneficjentami są m.in. spółki z Grupy Azoty (234 mln zł), Huta Cynku “Miasteczko Śląskie” (100 mln zł), ArcelorMittal Poland (207 mln zł), Anwil (118 mln zł), Cerrad (110 mln zł), Huta Łaziska (149 mln zł). „Należy podkreślić, że wsparcie trafiło nie tylko do dużych korporacji ale, co najważniejsze, do średnich i małych przedsiębiorstw oraz rodzinnych firm z branży. Środki mają zostać przekazane beneficjentom w terminie do 10 dni od zawarcia umów o dofinansowanie” – czytamy w komunikacie.

Na początku lutego br. uruchomio … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWrzuć tabletkę do garnka. Po chwili będzie jak nowy
Następny artykułCzy matcha działa antydepresyjnie?