Ceny noclegów w czasie ferii w niektórych miejscowościach już są większe od zeszłorocznych i jeszcze wzrosną – donosi serwis Noclegi.pl
W popularnych górskich miejscowościach za nocleg w czasie ferii trzeba zapłacić średnio 100 złotych od osoby za noc, w tych mniej znanych 60 złotych – informuje platforma rezerwacyjna Noclegi.pl w komunikacie. Ceny w niektórych miejscach już są większe od tych z zeszłego sezonu.
– Od października ceny rosną średnio o 19 procent na miesiąc. Po pierwszych dwóch tygodniach ferii przewidujemy dalszy wzrost – mówi Agnieszka Rzeszutek z Noclegów.pl, cytowana w komunikacie.
CZYTAJ TEŻ: Nie ma śniegu, są wolne pokoje
Dziś ferie rozpoczęli uczniowie z województw łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Za tydzień dołączą do nich ci z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w kolejnym tygodniu z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, a 10 lutego – jako ostatni – z dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.
I właśnie na tych ostatnich szczególnie liczą właściciele obiektów. – Gdy wypoczywa Warszawa, ceny tradycyjnie mogą rosnąć. Już w zeszłym roku niektórzy właściciele obiektów sygnalizowali, że czekają na turystów z Mazowsza, żeby podnieść ceny – mówi Rzeszutek.
Z analizy Noclegów.pl wynika, że największym zainteresowaniem cieszy się Zakopane – kwaterę zarezerwowało tam 46 procent użytkowników serwisu. Nocleg w Zakopanem dla jednej osoby kosztuje teraz średnio 98 złotych, o 25 procent więcej niż listopadzie. Jeszcze drożej jest w Białce Tatrzańskiej – 108 złotych czy Kościelisku – 113 złotych. Tymczasem w połowie roku nocleg w tych miejscowościach można było zarezerwować za niecałe 70 złotych.
Nieco taniej jest natomiast w Ustrzykach Dolnych, Bańskiej Niżnej, Poroninie czy Białym Dunajcu, gdzie można znaleźć nocleg za około 60 złotych. Serwis podaje, że liczba wczesnych rezerwacji na ferie w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o jedną trzecią.
ZOBACZ TAKŻE: Traveldata: Zima daje zarobić biurom podróży
Swoje zestawienie naj … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS