A A+ A++

Zwierzę okaleczone, kalekie jest łatwym łupem innych drapieżników, trudno mu też w takim stanie zdobyć pożywienie, często więc nie udaje mu się przeżyć. Jednak obraz uchwycony przez kamerę ukrytą w lesie pokazuje wzruszający przykład solidarności wśród wilczej rodziny, która opiekuje się swoim odmieńcem.

Zobacz wideo
Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Materiał przedstawiający kalekiego wilka możemy oglądać na kanale YouTube “Leśny Kawaler”. Nie jest sam, stanowi część watahy. Autor filmu jest przekonany, że po raz pierwszy widział zwierzę bez jednej kończyny w lutym ubiegłego roku. Zwierzę nadal żyje, a co więcej jest otoczone troską swojej rodziny. Autor nagrania zauważa, że jest to wzruszający dowód solidarności panującej w społecznościach wilków. Bez pomocy ze strony innych członków watahy okaleczone zwierzę nie mogłoby przetrwać.

Najstarszy na świecie pingwin Humboldta nie żyje. “Jesteśmy zdruzgotani”

– Jest to ten sam wilk, którego nagrałem dokładnie 13 miesięcy temu. On żyje, ma się dobrze, jak widzicie jest świetnie odżywiony, nie odstaje wyglądem od innych wilków – mówi autor materiału i zauważa, że nagranie stanowi dowód na istnienie głębokich relacji między członkami watahy wilków.

 – One na niego czekają, bo wiedzą, że nie jest w stanie ich dogonić, nie zostawiają go. Poza tym zostawiają mu dużo dobrego jedzenia, bo wilk bez łapy nie potrafi polować. Ten wilk by nie przeżył, ale dzięki rodzinie on żyje, ma się dobrze, mamy to szczęście go obserwować. To jest coś cudownego, jakie więzi łączą te zwierzęta. To pokazuje, że wilki uznają go za członka swojej rodziny, grupy. ‘My ciebie nie zostawimy, ty jesteś i będziesz z nami do końca’. To jest po prostu niesamowite – stwierdza miłośnik dzikiej przyrody.

Rysiek już jest w Polsce. Czeka na swoją partnerkęRysiek przyleciał tydzień wcześniej niż przed rokiem. Można go oglądać na żywo

Gospodarz i opiekun lasu

Wilki w Polsce są objęte ochroną. Jak czytamy na stronie WWF, wilk to gospodarz i opiekun lasu, który na co dzień dba o to, aby w leśnym ekosystemie panował ład i równowaga. “Jest inteligentny, wytrzymały i niezwykle opiekuńczy w stosunku do swojej watahy. To piękne i charyzmatyczne zwierzę nie cieszy się jednak dobrą sławą i przez lata było tępione. Okazuje się jednak, że to nie wilk jest zagrożeniem dla człowieka, lecz człowiek dla wilka” – czytamy dalej na stronie WWF. 

Wilki żyją w grupach rodzinnych. Rodzina składa się z jednej pary rodzicielskiej oraz jej potomstwa z obecnego i poprzedniego sezonu lub dwóch. Czasami członkiem rodziny jest brat lub siostra jednego z rodziców. Do takiej grupy może się przyłączyć obcy osobnik, ale nie jest to częste zjawisko.

Na stronie zaś Stowarzyszenia dla Natury Wilk można przeczytać, że wilk ma sylwetkę maratończyka, ma wąską klatkę piersiową, chudy zad oraz długie kończyny. Umożliwia mu to wytrwały chód, a w razie konieczności szybki, długodystansowy bieg. Ogon wilka jest puszysty i zakończony ciemnymi włosami, swobodnie zwieszony sięga do stawu skokowego tylnych łap.

 Źródła: “Leśny Kawaler” / polskiwilk.org.pl / WWF Polska 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrzelali do kota jak do tarczy. Rośnie nagroda za wskazanie sadystów
Następny artykułPatrick Swayze powrócił? Choreografia instruktorów z radomskiej szkoły tańca hitem internetu