Iga Świątek nie zatrzymuje się podczas turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polka ponownie bez straty seta awansowała do kolejnej rundy turnieju. Po raz kolejny także kilka uderzeń liderki rankingu zrobiło ogromne wrażenie na przeciwniczce.

Adrian Nuckowski

Twitter

/ W meczu z Emmą Raducanu Iga Świątek popisywała się świetnymi zagraniam

• Dwusetowe starcie mistrzyń US Open w Indian Wells

Starcie numer jeden rankingu WTA, Igi Świątek z powracającą do gry po kontuzji Emmy Raducanu było zapowiadane jako mecz dnia na kortach w Indian Wells. Brytyjka w dwóch setach pokonała w 2 rundzie półfinalistkę tegorocznego Australian Open, Magdę Linette.

Świątek wygrała pierwszego seta 6:3, natomiast w drugim jej przewaga nad rywalką rosła niemal z każdą akcją. W przedłużonych wymianach liderka światowego rankingu nie miała sobie równych, a kibice zgromadzeni na korcie centralnym mogli oklaskiwać takie oto zagrania naszej mistrzyni:

W ćwierćfinale rywalką Świątek będzie Rumunka, Sorana Cirstea, która niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z numerem 5., Caroline Garcię (więcej TUTAJ)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra turniej WTA 1000 w Indian Wells?