A A+ A++

Dziennikarz RMF FM Roch Kowalski pytał, czy w związku z wciąż wysoką inflacją rząd rozważa dodatkową pomoc dla kredytobiorców. “Te kwestie będą rozstrzygane dopiero w późniejszych miesiącach, kiedy będziemy widzieć, jaka jest rzeczywiście sytuacja” – powiedział Piotr Müller, zaznaczając: “My jesteśmy gotowi na przygotowywanie różnych rozwiązań pomocowych”.

“Możliwe jest przedłużenie wakacji kredytowych, ale na ten moment takiej decyzji nie ma” – oświadczył.

Ministerstwo Rozwoju szacuje, że do 2027 roku udzielonych zostanie ok. 50 tysięcy 2-procentowych kredytów w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Czy wprowadzenie tego programu oznacza koniec programu Mieszkanie Plus? “Nie, to są programy komplementarne” – odpowiadał rzecznik rządu.

Nasz dziennikarz zauważył, że w przedstawionym we wtorek projekcie ustawy zabrakło zapowiadanych przepisów antyspekulacyjnych. “Jeśli będzie taka decyzja, to będą dołączone do tego projektu” – powiedział Piotr Müller, informując jednocześnie, że projekt ten trafi pod obrady Sejmu najpóźniej w kwietniu. “Jesteśmy zdeterminowani, żeby to było na następnym posiedzeniu Sejmu” – powiedział.

Müller: Opina o tym, w jaki sposób nasi poprzednicy konstruowali politykę energetyczną, jest dość jasna

“Nie wiem, czy komisji weryfikacyjnej nie będzie. Ona nie musi koniecznie zamknąć pracy w tej kadencji, więc sama w sobie jest nadal wartością. Opina o tym, w jaki sposób nasi poprzednicy konstruowali politykę energetyczną, jest dość jasna, natomiast tu ważniejsze jest to, żeby wyjaśnić wpływy, które mogły wtedy oddziaływać. I to jest jedna rzecz. Kolejną jest wyciągnięcie wniosków dla całej klasy politycznej, jak się nie dać czasami po prostu wmanewrować w pewnego rodzaju lobby, bo część osób pewnie działała świadomie, a część mogła działać nieświadomie na rzecz Rosji, w sensie działając w skutkach na korzyść Rosji” – mówił w internetowej części Rozmowy w południe w RMF FM rzecznik rządu Piotr Müller.

Gość RMF FM był też pytany o dyplomatyczną przyszłość obecnego wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. O tym, że Radziwiłł ma zostać nowym ambasadorem Polski w Litwie, media pisały już w lipcu ubiegłego roku.  “Nie ma w tej chwili decyzji. Pan wojewoda uzyskał, z tego co pamiętam, już pozytywną rekomendację komisji, natomiast do czasu znalezienia zastępstwa…” – mówił Müller.

“Misja na Litwie może się rozpocząć nieco później”

A to jest problem, żeby znaleźć zastępstwo? – pytał prowadzący rozmowę Roch Kowalski. “To jest ważne województwo więc jest istotne, żeby to zastępstwo było trafione. To pokazuje też, że poważnie podchodzimy do tego, żeby to zastępstwo było dobrze przygotowane, a misja na Litwie może się rozpocząć nieco później” – dodał rzecznik rządu.

“Przecież nikt nie karze spalić tych gazet”

Piotr Müller był też pytany o decyzję Orlenu, który zdecydował o usunięciu ze swoich punktów sprzedaży najnowszego numeru Tygodnika “NIE” z wizerunkiem Jana Pawła II na okładce. Czy Orlen łamie prawo? “Nie mam takiego wrażenie, żeby łamał przepisy prawa. Nawet bym powiedział, że nie, ponieważ jest jakaś granica. Podmiot gospodarczy, który dystrybuuje prasę, może decydować o tym, czy kontynuuje współpracę czy nie. Przecież nikt nie karze wycofać, spalić tych gazet, policja nie wchodzi” – mówił polityk. 

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMocne i ważne stanowisko Igi Świątek. Trafi rykoszetem w szefa WTA?
Następny artykułPowstaje druga część filmu „Nasz człowiek w Warszawie”!