A A+ A++

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza Was na kolejne spotkanie i warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka do Muzeum Ziemi Sokólskiej. Tym razem uczestnicy wykonają na zajęciach maść topolową oraz aromatyczną herbatę.

Wiosna to czas pączków, ale nie takich które robi się z okazji tłustego czwartku. Mowa tu o pączkach które wypuszczają drzewa i krzewy, a które moją w sobie ogromną siłę i moc leczniczą.

Na warsztat weźmiemy pąki topoli, w których występuje bogactwo związków prze​ciwzapa​lnych, jak chociażby salicyna i jej pochodne. Ekstrakty topolowe stosowane zewnętrznie zmniejszają stan zapalny, a co za tym idzie, zmniejszają odczuwanie bólu. Dodatkowym plusem jest piękny zapach, jaki unosi się podczas maceracji pąków. Będą to bardzo pachnące warsztaty, na których stworzymy MAŚĆ TOPOLOWĄ, która jest bardzo pomocna w OBRZĘKACH stawów, STANACH ZAPALNYCH stawów i skóry, KONTUZJACH, zakwasach, BÓLACH MIĘŚNI, nerwobólach, oparzeniach.

Na warsztatach wykonamy macerat topolowy tłuszczowy, który posłuży do wykonania maści, ale dowiemy się i o innych metodach ekstrakcji pączków topolowych. Ugotujemy i spróbujemy aromatycznej i zdrowej herbatki z „patyków”.

Obowiązują zapisy: tel. 690 333 590 lub [email protected]

Miejsce: Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, ul. Piłsudskiego 2
Data: 23 marca (czwartek) 2023 r.
Początek o godz. 17:00
Czas trwania – ok. 2 godzin
Cena – 50 zł/os.

Każdy uczestnik zabierze ze sobą słoiczek (60 ml) maści do domu.

O prowadzącej: AGNIESZKA PRYMAKA – zielarka, dyplomowany zielarz-fitoterapeuta, pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą, jest autorką marki Zielska Kolonia https://www.facebook.com/zielskakolonia

(EW) Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChallenger Antalya: Michalski bez półfinału
Następny artykułKolejne pokolenia sądziły, że to reprodukcja. W rodzinnym domu wisiał jednak oryginał Breughla