A A+ A++

Do przestępstwa zarzuconego Jakubowi B. doszło w 2016 roku, kiedy oskarżony był jeszcze adwokatem. Jakub B. pożyczył od znajomego biznesmena 800 tys. zł; poprosił jednak, by w tytule przelewu zamiast sława „pożyczka”, napisano „zaliczka na zakup nieruchomości”. Spółka, którą prowadził Jakub B. dla zabezpieczenia pożyczki wystawiła biznesmenowi weksle. Oskarżony jednak pożyczki nie zwrócił, a sprawa trafiła do prokuratury.

W październiku 2021 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał winę oskarżonego i skazał go na karę trzy lat pozbawienia wolności. Apelację od tego orzeczenia wywiódł obrońca oskarżonego oraz pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

We wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocne orzeczenie w tej sprawie. Sąd obniżył karę do jednego roku i sześciu miesięcy więzienia. Zasądził także obowiązek naprawienie szkody w wysokości 800 tys. zł na rzecz oskarżyciela posiłkowego; uznając, że obowiązek ten ma być zrealizowany solidarnie tj. przez oskarżonego i jego spółkę.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Brendan Fraser jako „Wieloryb” wzbudza skrajne emocje. Czy film jest fatfobiczny? Otyłość to poważna choroba, której nie należy lekceważyć
Następny artykułPowrót linii autobusowej nr 3 na stała trasę od 1 marca 2023 roku