A A+ A++

Nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką moc ma nasz mózg. Tymczasem często proste ćwiczenia i wprowadzanie nowych przyzwyczajeń może choć częściowo wyeliminować nasze kłopoty lub nas odblokować, czy choćby nauczyć koncentracji. Zgadza się Pani z takim postawieniem sprawy?

Zanim odpowiem, chciałabym, aby Pani i czytelnicy zastanowili się, kim byśmy byli, gdybyśmy stracili dzisiaj wszelkie wspomnienia i punkty odniesienia. Czy to jak Pani się identyfikuje dzisiaj, byłoby rzeczywistością? I gdzie to wszystko jest przechowywane? No właśnie w naszym mózgu. Więc gdy tracimy te kluczowe elementy naszej tożsamości, przestajemy istnieć jako my. Codziennie aktualizujemy telefony, komputery, a zapominamy o najważniejszym organie w naszym ciele, który jest odpowiedzialny za to, kim jesteśmy. Kiedy ostatni raz za cel postawiliśmy sobie zadbanie o nasze neurony i ścieżki neuronowe? No właśnie…. A mózg tworzy własne „szlaki komunikacyjne” i często nas okłamuje. Na szczęście możemy go przeprogramować, co nazywane jest neuroplastycznością. Na pocieszenie dodam, że mózg zachowuje właściwości neuropatyczne aż do śmierci, więc koniec z wymówkami „jestem za stary”, bo być może zajmie nam to ciut dłużej, ale nadal możemy się uczyć, zmieniać i wprowadzać nowe nawyki.

Nie każdy wie, co łączy Panią z metodyką doktora Daniela Amena. Co?

Jestem jednym z niewielu przeszkolonych i certyfikowanych przez niego Brain Coachem. Dr Amen jest znanym na świecie psychiatrą, który uważa, że zanim podamy leki, należy zastosować wszelkie inne metody wsparcia. Dopiero gdy efekt nie będzie dostatecznie dobry, wprowadzamy tradycyjne metody i leki przepisane przez lekarza. Licencja uprawnia mnie do pracowania z pacjentami samodzielnie lub przy współpracy z psychiatrami, terapeutami i psychologami. Wielu moich klientów udaje się odstawić leki lub nawet uniknąć ich przyjmowania! Niecodzienne jest to, że współpracując nawet z lekarzami pierwszego kontaktu, proszę o zrobienie konkretnych badań krwi. Dlaczego? Otóż mózg potrzebuje pewnych wartości, aby optymalnie działać. Mając wyniki w ręku, patrzę, czy wartości są w normie, czy też optymalne. Bo w normie to nie to samo co optymalne. Gdy badania są bardzo nietypowe, konieczna jest pomoc specjalisty. To jest właśnie holistyczne podejście, nietypowe i bardzo skuteczne.

I tu dochodzimy do Pani wersji Brain Coachingu, w której łączy Pani naukową wiedzę o mózgu ze wsparciem emocjonalnym trenera życia.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPokemon Presents z „ekscytującymi” wiadomościami dla fanów. Oglądajcie z nami wydarzenie
Następny artykułŚmierć prezydenta Pawła Adamowicza. Sąd skazał osoby odpowiadające za ochronę finału WOŚP