Na zawodach w pływaniu w płetwach w Poznaniu Paweł Masalski, zawodnik OSN Amfiprion, wywalczył dwa srebrne na dystansie 50 i 100 m BF oraz brązowy na 200 m BF.

Złoty Finał Pucharu Świata w pływaniu w płetwach odbył się w Poznaniu. Rywalizowało w nim 400 zawodników z 23 państw czterech kontynentów.

Nasz kraj oraz Olecko reprezentowali zawodnicy OSN Amfiprion: Paweł Masalski, Filip Drażba, Michał Dramiński, Kacper Jurczak, Kinga i Monika Chodyna, Wiktoria Płazińska, Aleksandra Kaszkiel, Natalia Hatalska, Aleksandra Chmielewska oraz Palina Varabyova, Evgeny Kurin oraz Daniil Dorokhovich.

Największy sukces odniósł Paweł Masalski zdobywając dwa srebrne medale na dystansie 50 i 100 m BF oraz brązowy na 200 m BF.

Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Ola Chmielewska (8. na 100 m i 5. na 200 m BF) oraz Filip Drażba (5. na 400 m SF, 6. na 800 m SF oraz 9. na 200 m SF).

Olecka reprezentacja w kategorii „junior” w składzie: Paweł Masalski, Piotr Modzelewski, Filip Drażba w klasyfikacji Pucharu Świata po 6 rundach zajęła 4. miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodników, a szczególnie Pawłowi Masalskiemu i trenerowi Pawłowi Zdanio.