A A+ A++

Wody Polskie zrealizowały mobilną pompownię dla Lesiska, którą wkrótce przejmie miejska jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. Inwestycja pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców tego rejonu Krakowa podczas powodzi.

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

– To kolejna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa w czasie powodzi. Jest to nie jedyny przykład współpracy miasta i Wód Polskich. Wspólnie realizujemy m.in. budowę grodzic przeciwpowodziowych na Serafie. W październiku 2022 r. przekazaliśmy Wodom Polskich 10 mln zł na budowę 2-kilometrowego odcinka podwyższenia brzegów rzeki w Bieżanowie i Złocieniu. Przed sezonem wiosennym prace zostaną zakończone. Zrealizowaliśmy również analizy geodezyjne, które są niezbędne do przeprowadzenia modelowania koryt rzek: Drwinki i Drwiny Długiej – wylicza Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Zgodnie z porozumieniem z 2020 r. utrzymaniem i eksploatacją pompowni, w tym m.in. sześciu agregatów wchodzących w jej skład, zajmie się KEGW. W sytuacji zagrożenia powodziowego dla Lesiska, pracownicy miejskiej jednostki uruchomią agregaty pompowe, które umożliwią utrzymanie przejezdności przebiegającej w pobliżu ulicy Longinusa Podbipięty.

W skład inwestycji zrealizowanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie weszły również: budowa stanowiska dla pomp, rozbiórka śluzy wałowej czy powiększenie zbiornika wodnego. Wartość zadania to ok. 7 mln zł.


pokaż metkę


Autor:

Kamil Popiela


Osoba publikująca:

Katarzyna Pustułka


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2023-02-24


Data aktualizacji:

2023-02-25

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЦены на овощи: в Украине подорожали импортные помидоры
Następny artykułFinanse Polski 2050. Liderzy ugrupowania mogą odetchnąć z ulgą