W serii “Welcome to Orée” Francuzka pokazuje codzienne życie zamkniętego osiedla w Orée, 20 km od Paryża. – Tam w latach 80. wybudowano 260 domów według jednakowego projektu. Jednak idylliczne, zamknięte środowisko życia, które w wielu miejscach uważane jest za mieszkaniowy sukces, nie oferuje miejsca na indywidualny rozwój. W fotografiach Docteur, na których wszędzie widać ślady ludzkiej działalności, sam człowiek nie jest jednak obecny, pozostaje anonimowy – zapowiadają kuratorzy wystawy.
Wystawa ‘Polityka w sztuce’ w MOCAK w Krakowie. Jakob Ganslmeier ‘Skóra, kamień (Haut, Stein)’, 2017-2019 r.
Jakob Ganslmeier, artysta, wolny strzelec z Berlina, przejechał ponad 10 tys. km przez zupełnie nieznaną mu Polskę. Jego cykl “Lovely Planet: Poland” nawiązuje żartobliwie do znanego na całym świecie przewodnika “Lonely Planet”. Artysta dokumentował życie codzienne – zakupy, noclegi, wycieczki z przewodnikiem. Postał przewodnik pełen kontrastów.
Ostatni z twórców, Filip Piotrowicz, wychował się na Mazurach na opowieściach dziadków, wojennych repatriantów. Przyznaje, że jako dziecko długo nie rozumiał historii o opuszczonych domach, ponownie zaludnionych. Myślał, że wszyscy Niemcy uciekli. – Potem jednak wyruszył na ich poszukiwanie z aparatem fotograficznym i tak powstał cykl “A nam się zostało” . Fotograf spotkał się i przeprowadził wywiady z tymi, którzy pozostali, i przedstawia ich twarze w przejmujących portretach – czytamy w zapowiedzi ekspozycji.
Wystawa „Nachbarschaften/Sąsiedztwo/Voisinages – eksploracje fotograficzne” w galerii BWA przy al. Niepodległości. Wernisaż w piątek, 17 lutego o godz. 19, wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 12 marca 2023 r.
CZYTAJ TAKŻE: Blogerka matkojedyna: Nie lansuję się na depresji, ona nie wybiera, na nią się umiera
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS