A A+ A++

„Kreacje architektoniczne” to cykl czterech warsztatów, których celem było przybliżenie tematyki związanej z tworzeniem przestrzeni miasta, ogrodów, mieszkań czy miejsc pracy. W trakcie zajęć, uczestnicy poznali zasady projektowania miejsc przyjaznych obywatelom i użytkownikom z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 
„Kreacje architektoniczne” to pierwszy krok do stworzenia grupy projektowej, która będzie podejmować wyzwania z zakresu projektowania przestrzeni oraz jej elementów, podejmowania inicjatyw w tym zakresie czy napędzania zmian, które mają się przyczynić do innowacyjnego, nowoczesnego podejścia do projektowania.
 
Celem warsztatów była wzajemna kooperacja na rzecz wsparcia nauki i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i doświadczeń pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej, szczególnie w zakresie kierunku Architektura. Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury uczestniczył w promowaniu warsztatów, a nasi studenci byli zapraszani na wszystkie spotkania, w których aktywnie uczestniczyli. Mam nadzieję, że ten cykl warsztatów „Kreacje architektoniczne” będzie kontynuowany, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególne podziękowanie należy skierować do Pani dr inż. arch. Joanny Figurskiej-Dudek, adiunkta PRz, jako opiekuna tego przedsięwzięcia – mówi dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz, Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport Politechniki Rzeszowskiej.
 
Uczestnicy warsztatach pracowali w zespołach, na każdych zajęciach tworząc inną koncepcję. Projektowali przestrzeń rekreacyjną, mieszkanie odpowiadające na potrzeby wszystkich użytkowników, ulicę sprzyjającą relacjom międzyludzkim, a także koncepcję tarasu dla PCI ProtoLab.
 
Warsztaty prowadzone przez dr inż. arch. Joannę Figurską-Dudek z PRz, oraz studentki studiów II stopnia architektury PRz Dominikę Wołowiec i Paulinę Walkowicz. – Uczestnicy zajęć w kreatywny sposób pokazali, jak można łatwo projektować przestrzenie z troską o użytkowników i poprzez architekturę budować wartościowe przestrzenie społeczne i przekształcić miasto w zdrowe, pełne życie miejsce. Razem stworzyliśmy grupę młodych kreatorów, która buduje świadomą społeczność – podkreśliły prowadzące.
 
Informacje na temat kolejnych inicjatyw KA Zarys, WBIŚiA i PCI ProtoLab będą pojawiać się na stronie: www.pcinn.org.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiały Dom naciska na Kijów. “Padły dosadne słowa”
Następny artykułRaport C40 Cities. Sobolewski: Korea Północna plus