A A+ A++

Od kilku dekad największym uznaniem cieszą się magnesy neodymowe. Wynika to z faktu, iż są w stanie udźwignąć ciężar wielokrotnie przekraczający ich masę własną. Ta cecha sprawia, że mają obecnie kluczowe zastosowanie w przemyśle!

Jak powstają magnesy neodymowe?

Tego typu magnesy określa się także jako permanentne. Powstają poprzez zastosowanie technologii spiekowej. W procesie produkcyjnym wykorzystuje się bor, biały, miękki metal, jak również żelazo. Mieszanka zostaje wzbogacona dodatkowo neodymem, który właśnie wpływa na siłę pola magnetycznego, co przekłada się na wszechstronne zastosowanie. Magnes neodymowy w sporym stopniu przełożył się na rozwój współczesnej technologii. Jakie jest jego zastosowanie?

Magnesy neodymowe – zastosowanie

To, w jakim sektorze sprawdzi się konkretny magnes neodymowy, zależy w dużej mierze od jego kształtu oraz wielkości. Masa magnesu, także rodzaj mieszanki metali, jakie zostały wykorzystane do jego produkcji, wpływa na jego właściwości, w tym siłę pola magnetycznego. Dlatego elementy te mogą być stosowane w przemyśle produkcyjnym, takim jak elektroniczny, ale również w branży monterskiej.

Szeroki wybór magnesów neodymowych

Odpowiedni kształt i wielkość dete … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTo pierwszy taki mural, ale nie ostatni – film
Następny artykułWróciły demony “starej” Borussii