A A+ A++

W środowym programie “Que t’hi jugues” na antenie Cadena SER dziennikarze poinformowali, że FC Barcelona zapłaciła w latach 2016-18 niemal 1,7 miliona euro ówczesnemu wiceprzewodniczącemu Komitetu Technicznego Sędziów Jose Marii Enriquezowi Negreirze. Miała to robić za rzekome doradztwo w kwestiach piłkarskich i sędziowskich. Faktury w tej sprawie pokazało “El Mundo”. Echa tej afery rozbrzmiewają w mediach sportowych z całego świata.

W tamtym okresie prezesem “Dumy Katalonii” był Josep Bartomeu. Miał on przekazać, że takowe płatności były dokonywane aż od 2003 roku. Tę wersję ma potwierdzać otoczenie innego byłego prezesa “Blaugrany”, Sandro Rosella. Dziennik “Marca” zastanawia się, co może wydarzyć się dalej w tej kwestii.

Barcelona płaciła wiceprzewodniczącemu Komitetu Sędziów. Co jej grozi?

Hiszpańska federacja piłkarska oddała się do dyspozycji sędziów sądów powszechnych. “Pan Enriquez Negreira nie jest częścią żadnej struktury związkowej od czasu zmiany zarządu przeprowadzonej po wyborach w 2018 roku. Komitet Techniczny Sędziów ubolewa nad wszelkimi zachowaniami, które mogłyby podważyć etykę zawodu. Żaden aktywny sędzia ani członek organów Komitetu nie może wykonywać żadnej pracy, która wywołuje konflikt interesów” – napisała w oficjalnym komunikacie.

Sprawą zajmuje się prokuratura w Barcelonie, choć na razie jedyną osobą objętą śledztwem jest Negreira. Klub ze stolicy Katalonii jest podejrzany o nadużycia, ale póki co nie jest przedmiotem dochodzenia. “Marca” przypomina o dekrecie królewskim z 1993 roku. Mówi on, że działania mające na celu wpłynięcie na wynik zawodów sportowych mogą prowadzić do karnej degradacji z ligi. Trudno jednak w tym momencie przypuszczać, że sprawa wejdzie w zakres tak poważnych wykroczeń.

Lamecha Girma pobił halowy rekord świata na 3000 metrów. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInfrastruktura sołecka na plus (2023)
Następny artykułŻółty kolor w aranżacji wnętrz – przekonaj się, co dzięki