A A+ A++

Na początku lutego pisałam o tym, jakie zawody są najbardziej zagrożone przez sztuczną inteligencję. ChatGPT mógłby zastąpić nas na kilku stanowiskach — rozgościłby się między innymi w fotelu dziennikarza. Wśród wymienionych znajdował się też nauczyciel, programista, analityk danych czy badań rynkowych, ale również doradca finansowy. Idźmy zatem krok dalej i sprawdźmy, jak AI poradzi sobie z powierzonymi przeze mnie zadaniami związanymi z pracą.

Skoro mam jeszcze chwilę na to, aby bronić swojej pracy jako dziennikarka, bo umówmy się — chatGPT jakoś sobie radzi, ale nie jest to ten poziom umiejętności, jaki pozwoliłyby na zajęcie moich marzeń i wypłaty — postanowiłam przeprowadzić pewien eksperyment.

Na początek spytałam, czy chatGPT myślał o tym, by kiedykolwiek podjąć się jakiejś pracy. Naturalnie w odpowiedzi bot podkreślił, że jest sztuczną inteligencją i nie jest w stanie fizycznie pracować, jednak zauważył też, że możemy uznać, iż jego obecnie wykonywana praca polega na udzielaniu pomocy poprzez odpowiadanie na pytania.

Do jakiej pracy poszedłby chatGPT?

Z powodu opublikowanej już listy zagrożonych przez AI zawodów, zastanawiało mnie to, czy istnieje praca, jakiej chatGPT chętnie by się podjął (zakładając oczywiście, że byłoby to możliwe). Bot odpowiedział, że nie jest w stanie wybrać zawodu w oparciu o swoje zainteresowania, ponieważ ich nie posiada, natomiast jeżeli miałby wskazać zajęcie odpowiednie dla niego ze względu na umiejętności, byłaby to praca jako asystent medyczny lub doradca finansowy.

ChatGPT i jego CV. Starał się, jak mógł, ale coś poszło nie tak

Choć asystent medyczny na pierwszy rzut oka może się wydawać ciekawszy, biorąc pod uwagę to, że odpowiada sztuczna inteligencja, to właśnie doradca finansowy znalazł się na liście zawodów zagrożonych przez AI. Jak wyglądałoby zatem CV chatuGPT przygotowane na stanowisko doradcy finansowego? Sprawdźmy to.

 

Początek był całkiem dobry, w sekcji doświadczenie zawodowe chat raczej poprawnie wskazał czynności, jakie wykonują osoby podejmujące się tej pracy, zaznaczając swoją wartość na rynku. Również w umiejętnościach wymienił te przydatne, dopasowane do potencjalnej oferty pracy. Problem pojawił się z jakiegoś powodu przy wymianie języków obcych. Tu możemy zaobserwować niepoprawną odmianę słów, a także nagłe urwanie wypowiedzi.

ChatGPT pisze list motywacyjny. Czy zdobyłby pracę?

Pora na napisanie listu motywacyjnego. Jak zrobił to chatGPT? W mojej opinii bardzo dobrze. Kilkukrotnie zaznaczył, że posiada doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności, jakie są potrzebne na stanowisku pracy. Podkreślił też swoją wartość dla pracodawcy, co jest bardzo istotne.

Gdzie się widzisz za 5 lat, chacie? Czyli chatGPT odpowiada na podstawowe pytania rekrutacyjne

Pytania rekrutacyjne wielu z nas sprawiają ogromny kłopot. Często są one tak skonstruowane, że w normalnej sytuacji byłoby trudno na nie odpowiedzieć, a co dopiero gdy dochodzi spory stres związany z rozmową z rekruterami. ChatGPT nie ma jednak zachcianek, marzeń, nie odczuwa też strachu, jak zatem poradzi sobie z takim zadaniem?

Ponownie muszę stwierdzić, że odpowiedzi nie brzmią najgorzej. Zarówno wskazana pozycja za 5 lat, jak … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByk uciekł z transportu i biegał po centrum miasta
Następny artykułNiepokojące doniesienia dot. Rosyjskiej Floty Północnej