W poprzednim sezonie Derby County, w którym występował Bielik, spadło do League One, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii. Polak chciał grać wyżej, tym bardziej, że ówczesny selekcjoner, Czesław Michniewicz, deklarował, że Bielik nie ma czego szukać w kadrze, jeśli będzie grał na tak niskim poziomie.

Bielik pozostał więc w Championship. Został wypożyczony do Birmingham City, dzięki czemu pojechał na mundial do Kataru.

W tym sezonie Polak rozegrał już 22 ligowe mecze. Gol strzelony przeciwko West Bromwich, był jego pierwszym trafieniem w sezonie.

W 10. minucie wynik otworzył Hannibal Mejbri. Do przerwy Derby prowadziło 1-0. W drugiej części podwyższyło wynik. Tym razem Mejbri asystował, a do siatki trafił Bielik, ustalając wynik meczu.

Mimo porażki, West Bromwich cały czas liczy się w walce o awans do Premier League. Zajmuje szóste miejsce, ostatnie premiowane grą w barażach. Birmingham jest dopiero 16., ale w Championship grają aż 24 drużyny i zespół Bielika może być raczej pewny utrzymania.

Kamil Bielik w barwach Birmingham City/Gareth Copley/Getty Images

Krystian Bielik: Ominęły mnie ważne mecze w reprezentacji. Teraz muszę podejmować decyzje z głową. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport … czytaj dalej