A A+ A++

“To, co ludzie odstawiają, to przechodzi wszelkie granice. Jak można być tak nieodpowiedzialnym! Zobaczcie sami!” – pisze pani Agnieszka i na swoim profilu w mediach społecznościowych publikuje nagranie wideo. Można na nim zobaczyć dwóch mężczyzn, którzy na ruchliwej drodze jadą na sankach przyczepionych do samochodu terenowego marki BMW. Kobieta twierdzi, że na drugich sankach siedziało dziecko.

Internautka relacjonowała, że wcześniej kierowca zatrzymał się na środku drogi, aby przyczepić sanki do swojego auta. “Następnie wyruszyli w wesołą podróż” – pisze kobieta.

Pani Agnieszka zauważa, że ta niewinna przejażdżka mogłaby skończyć się tragicznie, ponieważ zbyt zrelaksowani turyści zorganizowali sobie kulig na uczęszczanej drodze. “Wystarczyłoby, że pękłaby lina” – pisze kobieta.

Zobacz wideo
Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego z Ministrem Obrony Narodowej Polski, Mariuszem Błaszczakiem

Urokliwe miasto w Czechach. Tu święta nigdy się nie kończą

Wideo, które internautka opublikowała na swoim profilu, wyświetliło ponad 8,7 tys. osób. Wiele z nich nie szczędzi krytycznych komentarzy: “Nie mają wyobraźni”. “Widocznie za mało wypadków, to chcą poprawić statystyki”. “Skrajna nieodpowiedzialność”.

KowaczewicaTa wioska podbija serca turystów. “Tu jest jak w filmie”

Dozwoloną formą kuligu jest ten organizowany w zaprzęgu

Pani Agnieszka nie zauważyła patrolu policji, który mógłby zainterweniować. Internauci zasugerowali jej, aby przesłała mundurowym nagranie. Kulig, który zorganizowali sobie turyści, jest bowiem nie tylko niebezpieczny, ale jest to także wykroczenie. Kierowcy grozi nie tylko mandat w wysokości od 20 do 500 zł, na jego konto trafi także pięć punktów karnych. Jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Jak informuje małopolska policja: Zgodnie z przepisami ruchu drogowego (art. 60 ust. 2 pkt 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu.

Przypominamy, że dozwoloną formą kuligu jest ten organizowany w zaprzęgu. Reguluje to ustawa Prawo o ruchu drogowym, która określa zasady ruchu pojazdu zaprzęgowego.

Art. 34:

1. Do zaprzęgu może być używane tylko zwierzę niepłochliwe, odpowiednio sprawne fizycznie i dające sobą kierować.

2. Kierujący pojazdem zaprzęgowym jest obowiązany utrzymywać pojazd i zaprzęg w takim stanie, aby mógł nad nimi panować.

3. Bezpośrednio jeden za drugim może jechać nie więcej niż 5 pojazdów zaprzęgowych. Odległość między piątym pojazdem a następnym nie może być mniejsza niż 200 m.

4. Kierujący pojazdem zaprzęgowym przy wjeżdżaniu na drogę twardą w miejscu, gdzie nie ma dostatecznej widoczności drogi, jest obowiązany prowadzić zwierzę za uzdę.

5. Kierującemu pojazdem zaprzęgowym zabrania się: 1) przeciążania zwierzęcia; 2) jazdy obok innego uczestnika ruchu na jezdni; 3) pozostawiania pojazdu niezabezpieczonego przed ruszeniem; 4) jazdy pojazdem na płozach bez dzwonków lub grzechotek.

Źródła: Onet.pl / malopolskapolicja.gov.pl / Ustawa Prawo o ruchu drogowym

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXLIV Sesja Rady Miasta Gliwice
Następny artykułKate Moss pozowała nago wnukowi Freuda. Powstanie o tym film