A A+ A++

W gmachu Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej działalność może rozpocząć lokal gastronomiczny. Czy znajdą się chętni na poprowadzenie swojego biznesu w budynku należącym do instytucji kultury? 

W budynku muzeum powstanie kawiarnia? A może pizzeria?

Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej ogłosiło przetarg na wynajem lokalu użytkowego przeznaczonego na działalność gastronomiczną. Dawniej w budynku przy ul. Wolności 26 funkcjonowała kawiarnia. Czy i tym razem powstanie tu podobny lokal. A może pizzeria?

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargowym, jednopoziomowy lokal składa się z sali głównej o pow. 88,1 mkw, zaplecza kuchennego, trzech oddzielnych toalet oraz powierzchni gospodarczej i magazynowej. Łączna powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 127,1 mkw. Wiadomo też, że lokal wyposażony jest m.in. w kurtynę cieplną umieszczoną nad wejściem do sali głównej, klimatyzację, instalację c.o., elektryczną i wod-kan. Co ważne, wejście do lokalu zaopatrzone w podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Pomieszczenia, które Muzeum oferuje pod wynajem przeszły gruntowny remont i w 2020 roku oddano je do użytku. Atutem ma być lokalizacja, bowiem lokal znajduje się przy głównej ulicy w dzielnicy Ruda.

Ile wynosi stawka wywoławcza i czas najmu?

Jak precyzują przedstawiciele Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej, wywoławcza stawka miesięczna czynszu najmu (brutto) za 1 mkw powierzchni wynosi 10 zł, a czas trwania umowy najmu wynosi 3 lata.

Z dokumentów przetargowych wynika, że największe szanse na poprowadzenie lokalu w muzealnym gmachu mają przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie kawiarni, cukierni, bądź herbaciarni. Te bowiem propozycje zostaną najwyżej ocenione. Nie wyklucza się, że może tu powstać m.in. pizzeria czy restauracja. Pod uwagę brane są także takie przedsięwzięcia jak: jadłodajnia, bistro czy fast food.

Aby wziąć udział w przetargu, należało określić w ofercie proponowaną stawkę miesięczną czynszu najmu za 1 mkw powierzchni (brutto), podać rodzaj działalności, która ma być prowadzona w wynajmowanym lokalu. Trzeba było też zapoznać się ze stanem technicznym lokalu i oświadczyć, że jest on znany osobie składającej daną ofertę. Pomieszczenia można było zobaczyć po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBrits eating expired food as they cope with meteoric rise in food prices
Następny artykułPremiera gry The Last of Us Part I w wersji PC została opóźniona. Producent nie chce podzielić losów Cyberpunka 2077