A A+ A++

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca 2022 rok. Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko przedstawił minione 12 miesięcy w liczbach, mówił także o oczekiwaniach oraz planach na rok 2023.

Odprawa była podsumowaniem 12 miesięcy policyjnej służby. Przedstawiono na niej wyniki jakie osiągnęli policjanci w wykrywaniu przestępstw i ściganiu ich sprawców. W odprawie, której przewodniczył insp. Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu, udział wzięli także przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, samorządowcy oraz ci, którzy nadzorują policyjną pracę, a więc przedstawiciele prokuratury.

Uśredniając, dziennie w Elblągu:

– służbę patrolowo-interwencyjną oraz obchodową pełni 61 policjantów,

– do służby na drodze kierowanych jest 21 policjantów ruchu drogowego,

– policjanci w ciągu jednego dnia badają trzeźwość ponad 167 kierujących,

– podejmują także ponad 68 interwencji.

Podczas odprawy omówiono wyniki osiągnięte w 2022 roku oraz plany na kolejne lata. W minionym roku odnotowano 4070 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 2815. Przestępstw gospodarczych było 739, narkotykowych zaś 163. Policjanci kryminalni w 2022 roku zabezpieczyli blisko 50 kg amfetaminy.

Wykrywalność przestępstw ogółem wyniosła w Elblągu 66,6 proc.

Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną w kategorii np. bójek i pobić to wyniosła ona 100 procent, uszkodzenia ciała to wynik wykrywczy na poziomie 97,4 proc. a w kategorii rozboje wykrywalność sięgnęła 94,7 procent.

W 2022 roku zatrzymano 359 osób poszukiwanych, 332 sprawców „na gorącym uczynku” a do wytrzeźwienia trafiło 1258 osób.

Na naszym terenie miały miejsce 73 wypadki drogowe, w których rannych zostały 83 osoby a 7 zginęło. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 61,5 tys. kierujących co daje średnio 100 badań dziennie.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Kryminalnej oraz policjanci dzielnicowi w 2022 roku odbyli 105 spotkań z dziećmi i młodzieżą, w których wzięło udział łącznie blisko 3000 uczniów. Mowa tu o takich programach prewencyjnych jak Cyberprzemoc czy Profilaktyka Smyka.

Dziękuję tym wszystkim, którzy swoją służbą przyczyniają się codziennie do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu – mówił insp. Robert Muraszko, podsumowując odprawę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzed meczem Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice trener Papszun martwi się pogodą
Następny artykułJuż jutro Hokej z gwiazdami 2023