Prezydent Miasta rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na zapewnienie usługi asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością. Zadanie realizowane będzie od stycznia do grudnia 2020 r.
Na realizację zadania przyznano środki finansowe w wysokości 854 250,00 zł.
W załączeniu znajdują się wyniki otwartego konkursu ofert.
Rządowy program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020” dedykowany jest mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego – pełnoletnim osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne. Od teraz codzienne czynności i uczestniczenie w życiu społecznym będzie dla beneficjentów zadania dużo łatwiejsze.
Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na pomocy w:
- wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne/sportowe itp.);
- wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne;
- zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika programu przy ich realizacji;
- załatwianiu spraw urzędowych;
- nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;
- korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.).
Limit godzin usług asystenta przypadających na 1 uczestnika programu wynosi nie więcej 30 godzin miesięcznie.
Aby skorzystać z programu wystarczy wypełnić „Kartę zgłoszenia do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” (w załączeniu) i złożyć ją w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26, I piętro, pokój 6. Do wglądu potrzebne jest również aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Usługi świadczone będą bez konieczności uzyskania decyzji administracyjnej.
W czasie korzystania przez uczestników programu z usług asystenta nie mogą być świadczone usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, a także usługi, o których mowa w Programach Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa” oraz „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”.
Dominika Ślązak
Wydział Spraw Społecznych
Fot. Daniel Adamski
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS