A A+ A++

W ostatnim czasie w Bielsku-Białej dzięki unijnym pieniądzom przybyło terenów rekreacyjnych. Niestety, zbudowane na nich drewniane konstrukcje przegrywają z warunkami atmosferycznymi.

Bielskie władze zdobyły ponad 20 mln zł z Unii Europejskiej na realizację projektu „Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej”. Dzięki temu mogły rozpocząć inwestycje w wielu lokalizacjach w całym Bielsku-Białej. Zaplanowano stworzenie tam nowych, atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, na których dodatkowo można prowadzić edukację ekologiczną.

Atrakcyjne tereny w Bielsku-Białej

Takie prace przeprowadzono już m.in. w Cygańskim Lesie, na Koziej Górze, na wzgórzu Trzy Lipki, przy ujściu potoku Straconka do rzeki Białej, w Wapienicy oraz w Lasku Bathelta. Ten ostatni znajduje się tuż obok lotniska w Aleksandrowicach. Powstało tam miejsce zwane klasą w krajobrazie z przeznaczeniem na ekologiczne zajęcia terenowe dla dzieci i Ogród Beskidzki z grządkami roślin występujących w okolicy. Na ogrodzonym terenie ustawiono wiele estetycznych konstrukcji wykonanych przede wszystkim z drewna lub obłożonych drewnem. Powstała tu m.in. altana dla 30 osób, na całym terenie rozlokowano też podesty do siedzenia – pojedyncze i piętrowe.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Polsce brakuje nawet 150 000 kierowców. Tak źle jeszcze nie było
Następny artykułWyzwania na 2023 rok