Powstał pierwszy na świecie superbezpieczny, przemysłowy smartfon 5G, który może pracować w obszarach zagrożonych wybuchem. To urządzenie noszące nazwę IS540.1, które spełnia wymogi określone przez normę ATEX/IECEx Zone 1/21. Jego producentem jest niemiecka firma i.safe MOBILE, która ma swoją główną siedzibę w Lauda-Koenigshofen.
Aby spełnić wszystkie wymagania ochrony przeciwwybuchowej, produkt został zaprojektowany od podstaw. Można go używać w obszarach podwyższonego ryzyka, w których stosowanie standardowe smartfona niesie ze sobą określone ryzyko. Urządzenie zawiera chipset Qualcomm QCM6490, 6-calowy wyświetlacz, aparat fotograficzny 48 MP oraz interfejsy Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 i NFC.
Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 12 i pozwala firmom operującym w niebezpiecznych strefach digitalizować swoje zasoby i procesy produkcyjne, jak również uruchamiać w nich aplikacje realizujące np. zadanie zdalnej konserwacji, sterujące procesami produkcyjnymi, monitorujące zasoby w czasie zbliżonym do rzeczywistego czy generalnie zarządzające zakładem.
Zobacz również:
Dzięki wysokowydajnemu chipsetowi firmy Qualcomm smartfon oferuje funkcje AI, a główny aparat fotograficzny zapewnia najwyższą jakość obrazu. Łączność dwuzakresowa Wi-Fi 6 (z obsługą częstotliwości 2,4 i 5 GHz) umożliwia szybką transmisję danych. W wyposażeniu urządzenia znajduje się wymienna bateria 4400 mAh oraz programowalny czerwony przycisk SOS, służący do ochrony pracownika pracującego w pojedynkę.
Urządzenia peryferyjne, takie jak wysokowydajny skaner kodów kreskowych (IS-TH2xx.1) lub kamera termowizyjna (IS-TC1A.1), można połączyć ze światem zewnętrznym za pośrednictwem 16-pinowego interfejsu ISM. Warto też wspomnieć o funkcji PTT (Push to Talk), która umożliwia korzystanie ze smartfona podobnie jak w z krótkofalówki. Użytkownik smartfona może wtedy zestawiać połączenia i porozumiewać się w ramach określonej grupy lub z wybraną osobą, co jest możliwe po naciśnięciu tylko jednego przycisku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS