A A+ A++

NoveKino Przedwiośnie zaprasza pedagogów na projekcję „Pimi z krainy tygrysów” w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela. Gościem wydarzenia będzie Jolanta Blejzon z Fundacji „Pomagamy Płockim Zwierzakom”.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku i NoveKino Przedwiośnie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Filmowa Akademia Nauczyciela. Już 9 lutego o godzinie 17:00 zostanie wyświetlony film „Pimi z krainy tygrysów” (dubbing).

Po zapoznaniu się z historią przyjaźni osieroconego chłopca i młodej tygrysicy bengalskiej odbędzie się rozmowa z Jolantą Blejzon, Prezes Fundacji „Pomagamy Płockim Zwierzakom” oraz Frajdą, uroczą suczką, która szuka domu.

Wstęp na seans jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Pimi z krainy tygrysów – Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach. Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Reżyseria: Brando Quilici
Obsada: Claudia Gerini (Maja Ostaszewska), Sunny Pawar (Paweł Szymański), Amandeep Singh (Piotr Tołoczko), Yoon C. Joyce (Otar Saralidze)

Projekt skierowany jest do nauczycieli i wychowawców klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli bibliotekarzy i wychowawców świetlic szkolnych. Celem projektu jest zainspirowanie nauczycieli do działań związanych z realizacją edukacji filmowej w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a także we wsparciu pedagogiczno-psychologicznym uczniów.

Nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne przygotowane przez dystrybutora lub specjalistę w ciągu dwóch tygodni od pokazu filmowego. Na ich podstawie będą mogli przeprowadzić zajęcia z uczniami, rozwijając ich kompetencje emocjonalne i społeczne, a także nawiązując do zapisów podstawy programowej i polityki oświatowej państwa.

Zadaniem nauczycieli i ich uczniów będzie przygotowanie, przeprowadzenie i udokumentowanie (wraz z opisem) działania zrealizowanego w szkole, inspirowanego filmem z pokazów Filmowej Akademii Nauczyciela.

Przykłady i formy działań:

  • kampania społeczna,
  • wystawa fotograficzna,
  • wystawa plastyczna,
  • spektakl szkolny,
  • akademia tematyczna,
  • słuchowisko radiowe,
  • podcast,
  • blog tematyczny,
  • film (reportaż, wywiad, reklama).

Autorzy najciekawszego działania będą mieli możliwość zaprezentowania swojego projektu szkolnego na stronie internetowej wydziału MSCDN w Płocku, w lokalnych mediach, przestrzeni NoveKino Przedwiośnie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicyjny pościg za nastolatkami za kółkiem
Następny artykułZagrodno odpuszcza Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne