A A+ A++

Test szybkiej pamięci DDR5 Kingston FURY™ Renegade

Kontynuujemy przegląd pamięci DDR5 o wysokim taktowaniu i kolejny zestaw, jakie trafił na testy, to Kingston FURY™ Renegade w wariancie 2×16 GB 7200 MHz CL 38. Są to zatem pierwsze moduły o zegarze ponad 7000 MHz, jakie miałem okazję recenzować na ITHardware i od razu muszę podkreślić, że taka częstotliwość wymaga odpowiedniej płyty głównej, gdyż wiele modeli zwyczajnie nie poradzi sobie z tymi parametrami. Jednocześnie to drugi zestaw z tej serii, jakiemu przyglądałem się bliżej, gdyż kilka miesięcy temu pojawił się materiał poświęcony wersji o tej samej pojemności i taktowaniu 6000 MHz. Gwoli przypomnienia, były to szybkie moduły o solidnych możliwościach OC, zapewnianych przez kości Hynix M-die. Zaś odnośnie dzisiejszego bohatera, naturalnie trudno oczekiwać czegokolwiek innego niż wysokich osiągów przy ustawieniach fabrycznych i jeszcze lepszego potencjału OC, z uwagi na zawrotny zegar oraz wykorzystywane przez testowany zestaw chipy Hynixa drugiej generacji. Ale jaki dokładnie wzrost wydajności wynika z taktowania aż 7200 MHz oraz ile można dodatkowo wycisnąć poprzez optymalizację ustawień, to wszystko wykaże część praktyczna, do której przejdziemy niebawem.

Kingston FURY™ Renegade w testowanej wersji to moduły DDR5 o zegarze aż 7200 MHz. Zobaczmy, jaką wydajność zapewniają tak zawrotne parametry fabryczne.

 Test Intel Core i7-13700K. Nowy król gamingu!

Kingston FURY™ Renegade DDR5 – krótka charakterystyka rodziny

Porównując Kingston FURY™ Renegade DDR5 do poprzedniego wcielenia rodziny w standardzie DDR4 oraz tańszej serii DDR5 tej firmy, w oczy rzuca się nowy radiator o czarno-szarej kolorystyce, gdzie dotychczas w produktach z oferty Kingstona dominowała czerń bez dodatkowych barw. Moduły dostępne są wyłącznie o pojemności 16 GB i sprzedawane pojedynczo lub w parach zapewniających łącznie 32 GB pamięci RAM. Natomiast taktowanie to 6000 MHz, 6400 MHz, 6800 MHz lub 7200 MHz, z opóźnieniem CL 32 dla dwóch pierwszych przypadków oraz CL 36/38 dla dwóch ostatnich. Z takimi parametrami fabrycznymi wiąże się użycie kości Hynix, których cechą jest właśnie zdolność pracy z niskimi wartościami CL oraz wysokim taktowaniem. Odnośnie podświetlenia diodami LED, które dostępne jest w wersji z dopiskiem RGB, rzeczą która wyróżnia zestawy Kingstona, jest synchronizacja iluminacji między modułami z wykorzystaniem podczerwieni. Dzięki temu wzory świetlne są przez cały czas identyczne, bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Jeśli jednak zechcecie zmienić wygląd podświetlenia, naturalnie nie będzie z tym kłopotu, gdyż producent przygotował przeznaczony do tego celu program Kingston FURY™ CTRL, a ponadto iluminacja jest zgodna z systemami zarządzania oświetleniem firm ASRock, ASUS, MSI i GIGABYTE.




Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOne Piece od Netflix na pierwszych materiałach. Widzowie obawiają się jakości serialu
Następny artykułKim Kardashian zaskoczyła! Pokazała się w koszulce znanego klubu (ZDJĘCIE)