We współczesnym budownictwie znajduje się wiele bardzo pomocnych artykułów chemicznych, które wspomagają przeprowadzenie konkretnych prac i zmniejszają jej ilość. Szczególnie dużą trudnością jest wybór kleju do płytek, który ma bezpośredni wpływ na odporność połączenia i wytrzymałość płytek klejonych w szczególności na pionowych ścianach. Klej żelowy różni się od standardowego przede wszystkim siłą, konsystencją oraz parametrami technicznymi, które znacznie odbiegają od rynkowego standardu. Dzisiaj rozprawimy się z nim raz, na zawsze!
Czym cechuje się klej żelowy? Ogólna charakterystyka
Elastyczne żelowe zaprawy klejowe mają wiele zalet względem klejów standardowych, co wynika w bezpośredniej linii z ich ogólnej charakterystyki. To:
- Łatwość w aplikacji – wysoce elastyczna mieszanka cechuje się bardzo prostą aplikacją, przez co z klejeniem płytek z całą pewnością powinien sobie poradzić także początkujący glazurnik.
- Wiele zastosowań – techniczne i robocze właściwości kleju żelowego otwierają przed nim wiele możliwości, przede wszystkim w kontekście spajanych materiałów. Nie bez powodu większość profesjonalistów sięga właśnie po opakowanie kleju żelowego.
- Możliwość użytku zewnętrznego i wewnętrznego – bolączką wielu innych rodzajów klejów do płytek jest brak możliwości ich stosowania w każdym środowisku. Mieszanki żelowe są na tym polu znacznie bardziej uniwersalne, zatem zakup jednego opakowania może tak naprawdę zastąpić dwa opakowania preparatów o ścisłym przeznaczeniu.
- Trwałość – na nic piękne płytki, kiedy klej nie będzie w stanie trzymać ich w odpowiedniej pozycji przez czas ich siłowego usunięcia w trakcie kolejnego remontu. Klej żelowy mocno wiąże, cechuje się doskonałą przyczepnością i chroni przed niekontrolowanym osuwaniem się nawet wielkoformatowych płytek z pionowych powierzchni.
- Niewrażliwość na wodę – istotną zaletą tego materiału jest w zasadzie zerowa podatność na nieprawidłową ilość wody (przedozowanie).
Jak zatem widać, klej żelowy dzięki niektórym składnikom doskonale radzi sobie nawet w najtrudniejszych pracach.
Klej żelowy – zastosowania
Zastosowania kleju żelowego są bardzo szerokie i nie sprowadzają się wyłącznie do płytek. To oczywiście główny obszar ich zastosowania, lecz oczywiście nie tylko. Równie często klej żelowy wykorzystuje się do mocowania:
- płytek ceramicznych, gresowych,
- płyt wielkoformatowych,
- płyt klinkierowych,
- płyt wykonanych w całości z kamienia naturalnego,
- płyty z konglomeratu,
- i wiele innych materiałów używanych w trakcie prac remontowo-wykończeniowych.
Jak zatem widać, klej żelowy warto stosować dosłownie wszędzie i nie obawiać się jego niekontrolowanej reakcji z różnymi surowcami. Specyfik ten ze względu na swoje właściwości nie powinien w żaden sposób wpływać negatywnie na materiał płyt, jak i samą powierzchnię mającą w efekcie końcowym znajdować się pod spodem.
Klej żelowy – czy warto go stosować?
Zdecydowanie tak! Nowoczesny klej żelowy stanowi powoli, lecz sukcesywnie, coraz lepszą alternatywę dla tradycyjnego kleju przeznaczonego do różnego typu płytek. Jest wytrzymalszy, mocniejszy i znacznie łatwiejszy w dalszej aplikacji, a przy tym także doskonale sprawdza się w przypadku początkujących glazurników i fachowców.
Ma konsystencję preferowaną przez większość fachowców, gdyż jest gęsty i doskonale się rozprowadza, co ma szczególnie duże znaczenie podczas precyzyjnych prac związanych z glazurnictwem. Jeśli chcesz sprawdzić jego aktualne ceny odwiedź stronę sprawdzonego dystrybutora – Hurtownia Styropianu. Można uzyskać doskonałe połączenie, niewielkie ryzyko błędnego montażu, a także marginalne zużycie materiału mimo jego wysokiej efektywności pracy.
Artykuł zewnętrzny
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS