A A+ A++

Sejm przyjął ustawę zaproponowaną przez rząd. Rachunki odbiorców ciepła będą mogły wzrosnąć maksymalnie o 40 procent względem tych z września ubiegłego roku

Fot. Pixabay

Sejm przyjął ustawę ograniczającą wzrost cen za dostawy ciepła. Za przyjęciem ustawy głosowało 441 posłów, nikt nie był przeciw, a ośmiu wstrzymało się od głosu. Teraz nad propozycją ma pochylić się Senat. Wsparcie jest skierowane do osób odbierających ciepło centralne. Premier Mateusz Morawiecki, w piśmie do marszałkini Sejmu, podawał, że ma ono polegać „na zmniejszeniu opłat za ciepło wynikających ze wzrostu cen paliw”.

Jak donosi portal money.pl, ustawa zakłada, że maksymalna cena za dostawę ciepła ma wynieść nie więcej niż 140 proc. ceny dostawy ciepła z 30 września ubiegłego roku. Znaczy to, że rachunki będą mogły być maksymalnie wyższe o 40 procent, w porównaniu do września 2022 roku.

Autorzy ustawy podkreślają w uzasadnieniu, że ceny energii i jej nośników utrzymują się na wysokim poziomie z dwóch powodów: ożywienia gospodarczego po pandemii oraz wojny w Ukrainie. W związku z tym ceny energii cieplnej dla obywateli korzystających z ciepła systemowego wzrosły do poziomów wyższych niż założono.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStal Mielec po raz drugi wygra z mistrzem Polski?
Następny artykułFPP rezygnuje z udziału w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP