W trzeciej rundzie Australian Open (Melbourne, Australia) Hubert Hurkacz (10) zwycięża 7:6(3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3 z Denisem Shapovalovem (Kanada, 20). W pierwszej partii najpierw 3:0 dla Huberta, z szansami na dwa breaki. Ostatecznie rywal nie tylko odrobił, ale sam wyszedł na 5:4 i podanie. Nie utrzymał i przewagi i był tie-break. W nim kontrola Huberta i wyjście na 1:0. W drugim secie było 2:0 dla Denisa, wrocławianin odrabia i sam ma breaka, którego szybko traci. Przy 3:3 nastąpiło kluczowe przełamanie dla Hubiego. W najważniejszym dziesiątym gemie serwuje trzy asy.

Trzecia odsłona to zdecydowana przewaga Kanadyjczyka, uzyskała dwa breaki. W czwartej partii też szybko osiągnął przewagą, którą znowu utrzymał. W decydującym secie do szóstego gema pewnie wygrywali serwisy. przy 2:3 Shapo miał 40:15, ale poprzez błędy to Polak zdobywa przewagę. Później jest 5:4 i podanie Hurkacza, po chwili robi się 0:40. Hubert jednak nie panikuje, wychodzi z tego i po 3 godzinach i 37 minutach awansuje po raz pierwszy w karierze od czwartej rundy w AO. W niej zmierzy się z lepszym z meczu

W innych pojedynkach Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) ograł 6:2, 7:6(5), 6:3 Tallona Griekspoora (Holandia). Grek uzyskał trzy breaki, ani razu nie stracił podania. Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) po drobnych kłopotach w jednym z setów wygrał 6:1, 3:6, 6:1, 6:4 z Francisco Cerundolo (Argentyna, 28). Jannik Sinner (Włochy, 15) odwrócił losy meczu i pokonał 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 Martona Fucsovicsa (Węgry). Jiri Lehecka (Czechy) nieoczekiwanie ogrywa 6-7 (8) 6-3 3-6 6-1 6-4 Camerona Norrie (Wielka Brytania, 11).

Trzecia runda

Hubert Hurkacz (10) – Denis Shapovalov (Kanada, 20) 7:6(3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) – Tallon Griekspoor (Holandia) 6:2, 7:6(5), 6:3

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) – Francisco Cerundolo (Argentyna, 28) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4

Jannik Sinner (Włochy, 15) – Marton Fucsovics (Węgry) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0

Yoshihito Nishioka (Japonia, 31) – Mackenzie McDonald (USA) 7:6(6), 6:3, 6:2

Jiri Lehecka (Czechy) – Cameron Norrie (Wielka Brytania, 11)  6-7 (8) 6-3 3-6 6-1 6-4

Karen Chaczanow (18) – Frances Tiafoe (USA, 16)  6:3, 6:4, 3:6, 7:6