A A+ A++

Wiele osób podchodzi błędnie do ćwiczeń na triceps, z niepokojem patrząc na brak pożądanych efektów. Warto z uwagą podejść do zaplanowania tego treningu, aby wiedzieć jakich błędów nie popełniać. Znajomość kilku zasad będzie w stanie sprawić, że tricepsy w końcu zaczną wyglądać tak, jak każda osoba by tego chciała.

Mięsień trójgłowy ramienia

Musculus triceps brachii, czyli po prostu triceps, to ta część mięśni, która jest umiejscowiona na grzbietowej części ramienia. Należy to zaznaczyć, ponieważ dużo osób myli biceps i triceps, przez co podczas treningu niektóre ćwiczenia są źle wykonywane.

Zadaniem tricepsa jest wyprostowanie ramienia w stawie łokciowym. Dzięki temu nie dochodzi do zginania właśnie bicepsów. Triceps odpowiedzialny jest za stabilizację, dzięki czemu człowiek może wykonać tak prozaiczne czynności jak np. pisanie.

Omawiając triceps, warto na chwilę przyjrzeć się samej budowie tego mięśnia. Często będzie można bowiem spotkać się ze sformułowaniem, że w tym przypadku ma się do czynienia z trzema głowami:

  • długa głowa – odpowiedzialna za “wymuszenie” ruchu w stawie łokciowym,
  • głowy boczna i przyśrodkowa – to one odpowiedzialne są za ruch wyprostny w stawie łokciowym.

O tym, jak ważną rolę odgrywa triceps w naszym organizmie, można przeczytać m.in. na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-triceps.

Pompki na poręczach

Jest wiele ćwiczeń, które przeznaczone są na tę partię mięśniową. Można je wykonywać w domu lub na siłowni.

Wśród ćwiczeń, które da się wykonywać na siłowni, wyróżnić należy pompki na poręczach. Jest to jedna z najbardziej efektownych propozycji – również, jeżeli mowa o tych pompkach, które wykonywane są bez angażowania sprzętów. Należy przyjąć postawę jak przy zwykłej pompce. Z tą różnicą, że ręce powinny oprzeć się na poręczach po bokach lub na jednej wspólnej. Utrzymanie stabilizacji nie jest, wbrew pozorom, takie łatwe. Jednak doskonale pomoże w zaangażowaniu mięśnia trójgłowego ramienia.

Ściąganie drążku wyciągu górnego

Ćwiczenie lubiane, bo można wykonywać je na siedząco. W tym czasie nogi mogą nieco odpocząć. Można również przy tym stać, angażując napięte mięśnie łydek. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nacisk na ilość użytego obciążenia nie był zbyt wysoki. Drążek należy chwycić po obu stronach. Obiema rękami na jednym końcu. Potem wystarczy tylko przyciągać do siebie drążek, a potem pomóc mu wrócić na swoje miejsce. Przy tym nie można zapomnieć o tym, aby ruch był cały czas kontrolowany, dzięki czemu mięśnie będą bardziej angażować się w ćwiczenie.

Wyciskanie francuskie

Równie dobrze można powiedzieć, że to pompki francuskie w pozycji siedzącej. Można zaangażować do tego hantle lub sztangi, jakie znajdziemy na siłowni. Jeżeli ktoś nie ma takich sprzętów, z powodzeniem może wykorzystać dwie butelki z wodą. Należy jednak pamiętać o tym, aby były one napełnione. Ćwiczenie nie jest trudne i wymaga jedynie unoszenia rąk do góry w stawie łokciowym. Cała reszta ciała pozostaje nieruchoma. Oczywiście, warto powtórzyć te ćwiczenia w kilku seriach, aby po jakimś czasie móc obserwować ciekawe efekty w okolicy mięśnia tricepsa. Jakie jeszcze ćwiczenia można stosować przy tricepsach? Wartymi polecenia są chociażby pompki wąskie, prostowanie ramienia w opadzie tułowia, czy też tradycyjne ćwiczeń z hantlami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSamochód roku 2023 pochodzi ze Śląska! Fabryka Jeepa Avengera działa w Tychach
Następny artykułMonitorowali skrzyżowania. Wykroczenia, a nawet przestępstwa