A A+ A++

Projekt EduMars to innowacyjna inicjatywa edukacyjna prowadzona w duchu edukacji spersonalizowanej.

obrazek

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży naukami ścisłymi poprzez poznanie różnych aspektów badań Marsa, innych planet układu słonecznego, otaczającego nas środowiska naturalnego oraz regionów polarnych. Projekt ma na celu również zwiększenie motywacji dzieci i młodzieży do nauki oraz ułatwienie dostępu do informacji poprzez liczne platformy edukacyjne. Praca metodami edukacji spersonalizowanej wykorzystuje metodę małych grup i naukę samodzielną pod opieką instruktora.

Nasz projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 roku przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie. Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat z terenu całego Podkarpacia, a w raz z rozwojem projektu – z terenu całej Polski.

Do tej pory, w ramach projektu nasi uczestnicy wykonali makietę łazika marsjańskiego, co pozwoliło im m.in. na lepsze zrozumienie procesów inżynieryjnych związanych z misją Perseverance. Wydarzeniem kończącym rok szkolny projektu było wystrzelenie rakiety modelarskiej wykonanej przez uczestników oraz test łazika marsjańskiego w terenie. W listopadzie ubiegłego roku uczestnicy naszego projektu wzięli udział w spotkaniu z panem Arturem Chmielewskim – polskim inżynierem pracującym w NASA, zorganizowanym w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie. Podczas spotkania p. Artur podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem w przemyśle kosmicznym, zmotywował do dalszego rozwoju projektu i docenił pracę nad łazikiem, którego pokazali mu podczas spotkania. Tegoroczne plany projektowe obejmują m.in.: konstrukcję, zaprogramowanie i zwodowanie podwodnego drona. W tym roku także otwieramy punkt projektu w Rzeszowie w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Projekt EduMars oferuje wiele korzyści dla uczestników. Przede wszystkim mają łatwiejszy dostęp do informacji na interesujące ich tematy, wykorzystując dostępne materiały na wielu platformach edukacyjnych oraz poprzez realizację autorskich projektów. Nasza inicjatywa może być realizowana na różne sposoby, w zależności od grupy uczestników i instruktora prowadzącego zajęcia. Przykładowo, projekt może obejmować tło historyczne badań Marsa, zebranie informacji o przebiegu misji, opis projektów badawczych i ich celów oraz bieżące opracowywanie przychodzących z Marsa informacji. Projekt pozwala również na włączenie się w liczne programy edukacyjne organizowane przez NASA i ESA, w tym konkursy. Jest również świetnym rozwiązaniem dla nauczyciela-entuzjasty/lidera młodzieżowego, który chce zainteresować dzieci i młodzież naukami ścisłymi i zaproponować im ciekawy projekt edukacyjny.

Nasz projekt nabiera rozpędu i coraz większego zainteresowania w środowisku, a także na wielu płaszczyznach związanych z tematem space i edukacją spersonalizowaną.  Współpracujemy z licznymi podmiotami takimi jak uczelnie wyższe i firmy z branż technologicznych i IT, w skutek czego możliwe są wizyty studyjne u zaprzyjaźnionych podmiotów.

Jak dotąd naszymi Patronami i głównymi Sponsorami są: Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, Podkarpackie Centrum Innowacji, Ośrodek Edukacyjno-Warsztatowy Nasz Dom Sp. z o.o, PSB Mrówka Brzozów, NTD Sp. z o.o.

CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ZAPRASZMY DO KONTAKTU: TEL. 886 121 202.

WIDZIMY SIĘ W SOBOTY W FUNDACJI POMOCY DZIECIOM PRZY UL. LEGIONISTÓW 20 W BRZOZOWIE, A JUŻ NIEDŁUGO RÓWNIEŻ W PODKARPACIM CENTRUM INNOWACJI PRZY UL. LENARTOWICZA 4 W RZESZOWIE.

materiały nadesłane

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBicze szkockie w borowinie (16 stycznia 2023) Felieton Tomasza Olbratowskiego
Następny artykułPrzyjaciel Władimira Putina: Europa może zostać wciągnięta w wojnę, być może nuklearną