Cała sytuacja miała miejsce w pierwszym secie. W czasie jednej z przerw Nadal nagle zaczął rozglądać się dookoła swojego boksu, szukając jednej z rakiet. Hiszpan był nieco zdziwiony i rozbawiony całą sytuacją, jednocześnie informując o niej sędziego prowadzącego spotkanie.

Australian Open 2023. Zabawna sytuacja w meczu Rafaela Nadala

Komentatorzy hiszpańskiego Eurosportu zauważyli, że Nadal wcześniej poprosił o wzięcie jednej z rakiet do naciągnięcia, ale najwyraźniej chłopiec od podawania piłek zabrał nie tą co trzeba, powodując dosyć kuriozalną sytuację.

36-latek przyjął jednak całą sytuację z dużym uśmiechem na ustach. “Chłopiec zabrał mi rakietę!” – powiedział wyraźnie rozbawiony w kierunku sędziego głównego, który postanowił mu pomóc korzystając z telefonu umieszczonego na swoim stanowisku, dzięki czemu szybko udało się uporać z problemem i rakieta wróciła na swoje miejsce.

Nadal tamtego seta wygrał 7:5, a ogólnie cały mecz 3:1, spędzając na korcie 3 godziny i 41 minut. Hiszpan tym samym postawił pierwszy krok w celu obrony tytułu wywalczonego w Melbourne przed rokiem. W drugiej rundzie jego rywalem będzie Amerykanin Mackenzie McDonald.

As Sportu 2022. Bartosz Zmarzlik kontra Anna Kiełbasińska. Kto zasługuje na awans? Zagłosuj!

Rafael Nadal pokonał Jacka Drapera w pierwszej rundzie Australian Open/EPA/JOEL CARRETT/PAP

Rafael Nadal/AFP

Jack Draper/AFP

Rafael Nadal – Jack Draper. SKRÓT MECZU 7-5, 2-6, 6-4, 6-1. WIDEO/PRESS ASSOCIATION /© 2023 Associated Pre … czytaj dalej