A A+ A++

Edukacja pedagogiczna zazwyczaj nie kończy się na dyplomie licencjata lub magistra. W wielu przypadkach niezbędna jest również podyplomówka, bo to właśnie na tym etapie możesz zdobyć kwalifikacje niezbędne do wykonywania wybranego przez siebie zawodu. Dzięki rozwojowi internetu nie musisz się ograniczać wyłącznie do zajęć w formie stacjonarnej i możesz zapisać się także na podyplomowe studia pedagogiczne. Którą formę nauki wybrać? Sprawdzamy.

Podyplomowe studia pedagogiczne w formie stacjonarnej – czy warto?

Studia pedagogiczne w formie stacjonarnej to tradycyjne rozwiązanie, które jeszcze do niedawna było jedynym wyborem. Zazwyczaj zajęcia odbywają się w weekendy, jednak studenci muszą dopasować się do odgórnie narzuconego harmonogramu, co może wpływać negatywnie albo na możliwość znalezienia zatrudnienia, albo na życie prywatne. Na takie studia podyplomowe pedagogiczne najczęściej decydują się osoby mieszkające w dużych miastach, które mogą bez problemu dojechać na uczelnię. Jeżeli cenisz bezpośredni kontakt z wykładowcami i innymi studentami oraz możesz pozwolić sobie na naukę w weekendy, to być może stacjonarna podyplomówka jest właśnie dla ciebie.

Studia online z pedagogiki – wygodny sposób na dalszą naukę

Z roku na rok absolwenci kierunków licencjackich i magisterskich coraz chętniej wybierają podyplomowe studia pedagogiczne w formie online. W przeciwieństwie do nauki stacjonarnej nie ogranicza cię żaden harmonogram i możesz korzystać z udostępnionych materiałów w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu połączenie dalszej edukacji z pracą czy życiem rodzinnym staje się jeszcze prostsze i wygodniejsze. Co istotne, studia online z pedagogiki to także często jedyna możliwość dla osób ze wsi i małych miejscowości. To samo dotyczy osób z niepełnosprawnościami, dla których regularne dojazdy na uczelnię mogą okazać się znacznym utrudnieniem.

Zamiast uczęszczać na zajęcia na uczelni, wystarczy zalogować się na platformę e-learningową, na której znajdziesz wszystkie potrzebne materiały. Po kilku semestrach wystarczy zdać test generalny i obronić pracę dyplomową, aby ukończyć studia podyplomowe pedagogiczne i otrzymać świadectwo. Tu warto podkreślić, że dokument nie różni się niczym od tego wydawanego przez uczelnie działające stacjonarnie.

Co wybrać – stacjonarne studia podyplomowe pedagogiczne czy online?

Co zatem wybrać – podyplomowe studia pedagogiczne w formie stacjonarnej czy online? Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest nauka przez internet, zwłaszcza z uwagi na fakt, że zarówno program wybranego kierunku, jak i otrzymywane świadectwo są identyczne, co w przypadku edukacji stacjonarnej. Dodatkowo studia pedagogiczne online pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, które należałoby przeznaczyć na dojazdy, materiały czy nawet przeprowadzkę do innego miasta. Jeżeli zdecydujesz się na naukę przez internet, to koniecznie wybierz placówkę mającą status uczelni wyższej, z odpowiednio wykwalifikowaną kadrą. Na takie studia podyplomowe pedagogiczne możesz zapisać się np. w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Podyplomowe studia pedagogiczne – online czy stacjonarnie?. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStudniówka – I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
Następny artykułHarley-Davidson zamieni parkingi w park