Zespół ze stolicy Francji dopiero odzyskuje swój rytm po mistrzostwach świata w Katarze, na których do końca grali jego liderzy – Kylian Mbappe czy Leo Messi. Obaj piłkarze byli na urlopie w inny okresach, ale mimo to PSG zdążyło przegrać już drugie spotkanie w tym roku. W Nowy Rok ulegli Lens 1:3, a w niedzielny wieczór przegrali na wyjeździe ze Stade Rennes 0:1.

Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Powrót tercetu napastników. Przewaga PSG topnieje

Stadion Roazhon Park to bardzo niewdzięczny teren dla Paryżan, którzy nie wygrali tam już od pięciu spotkań. Ta porażka była już szóstą z Rennes, od kiedy klub jest w rękach Katarczyków. Gospodarze zwyciężyli 1:0 po bramce Hamariego Traore w 65. minucie. Akcja naprawdę godna obejrzenia.

Tercet ofensywny ekipy Galtiera od pierwszej minuty tworzyli Leo Messi, Neymar oraz Hugo Ekitike. 20-latek miał za sobą serię trzech meczów z bramką, lecz jej nie przedłużył, a po niecałej godzinie gry zmienił go Kylian Mbappe, którym rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Kilka minut po uzupełnieniu swojego “trójzęby”, PSG straciło decydującą bramkę.

Barcelona zagrała z Realem tak, że wszyscy biją brawo. “Piękny to piłkarz”

To drugie spotkanie w tym sezonie, w którym mistrzowie Francji nie zdobyli bramki. Ta porażka spowodowała, że nie mają oni już takiego komfortu w ligowej tabeli. Oczywiście wciąż prowadzą, ale ich przewaga w kilka tygodni stopniała do raptem trzech punktów. Wiceliderem jest Lens z Przemysławem Frankowskim w składzie. W bardzo dobrej formie znajduje się również Marsylia, która wygrała pięć ostatnich meczów i ma pięć punktów straty do PSG.