Po pierwszej połowie Katalończycy prowadzili 2-0. Pierwszą bramkę  po podaniu Lewandowskiego zdobył Gavi, a w drugiej piłkarze zamienili się rolami – podawał 18-latek, a akcję wykończył Polak.

To właśnie gol Gaviego okazał się trafieniem na miarę rekordu Superpucharu Hiszpanii. Dzięki tej bramce pomocnik Barcelony stał się bowiem najmłodszym zawodnikiem, który trafił do siatki w tych rozgrywkach. Co ciekawe, Gavi ten rekord odebrał… Xaviemu Hernandezowi, obecnemu szkoleniowcowi Katalończyków.

Co więcej, Polak w finale jeszcze poprawił swoje osiągnięcie, bo strzelając gola Betisowi miał 34 lata i 144 dni, a zdobywając bramkę przeciwko Realowi – 34 lata i 147 dni.

FC Barcelona – Real Madryt. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Finał Superpucharu Hiszpanii FC Barcelona – Real Madryt trwa od godz. 20. Transmisja w Eleven Sports, relacja na Sport.Interia.pl.

Transmisje z meczu Real – Barcelona można obejrzeć w Polsat Box Go.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych.

Tomasz Kalemba po konkursie PŚ w Zakopanem. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Gavi/Fran Santiago/Getty Images

Robert Lewandowski i Pedri (nr 8) z Gavim. Ich współpraca daje Barcelonie bramki i piękne akcje/AFP … czytaj dalej