A A+ A++

Między blokami na osiedlu Żegrze w Poznaniu powstanie park kieszonkowy. Teren od dawna zajmowała dzika roślinność, teraz zostanie uporządkowany. Ale miasto zamierza pozostawić zieleń, która wyrasta na gruzach.

Projekt parku kieszonkowego pomiędzy ul. Inflancką i Rzeczańską w Poznaniu jest już gotowy. Na niewielkiej powierzchni planowana jest m.in. mała retencja, łąka kwietna i nowe drzewa. Wszystko w towarzystwie istniejącej roślinności.

Przewidziano miejsce dla przyrody ruderalnej

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, niewielki, osiedlowy teren porośnięty jest obecnie roślinnością, która tworzy ważny element zagospodarowania krajobrazowego tego miejsca. – Rozwijała się ona na między innymi na pozostałościach budowlanych i spontanicznie zajęła teren między osiedlami. Przyroda ruderalna, czyli powstała na gruzach, również została uwzględniona w projekcie parku kieszonkowego – wyjaśnia Klaudia Beker, rzeczniczka prasowa ZZM Poznań.

Park zajmie 1152 metry kwadratowe na osiedlu Żegrze. Powstaną tam ścieżki dla pieszych, a przy nich ławki i kosze na śmieci, zostaną nasadzone drzewa, krzewy, byliny i trawy. Projekt zakłada też powstanie małej retencji. – W tym celu wykorzystano ukształtowanie terenu do infiltracji wody na tym obszarze – tłumaczy Beker.

Powstanie również łąka kwietna oraz domek dla owadów. – Park kieszonkowy w tej okolicy jest idealnym przykładem miejsca, w którym można obserwować zmiany, jakie zachodzą w naturze. Niewielką przestrzeń porastają obecnie drzewa, takie jak śliwa wiśniowa, orzech włoski i robinia biała. Zostały one uwzględnione w projekcie, będą istotnym elementem krajobrazowym tego miejsca – podkreśla Beker.

Autor:FC/gp

TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: ZZM Poznań

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGliwice w 2023 roku rezygnują z roweru miejskiego. Miasto zapowiada za to kolejne inwestycje w infrastrukturę rowerową
Następny artykułCzy jesteśmy gotowi na inną myśl szkoleniową?