FC Barcelona zagra w niedzielnym finale Superpucharu Hiszpanii przeciwko Realowi Madryt. “Duma Katalonii” w czwartkowy wieczór w Rijadzie wyeliminowała Betis po serii rzutów karnych. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. W pierwszej połowie dogrywki “Blaugrana” drugi raz w tym meczu wyszła na prowadzenie, lecz ponownie je straciła. Trener Xavi Hernandez był wściekły na swoich zawodników.

Xavi do piłkarzy: “K…, wszyscy stoimy. Ten mecz jest jak finał”

Nie zamierzał tego ukrywać i wygłosił płomienną przemowę do piłkarzy. “Wszyscy stoimy na boisku, wszyscy stoimy. K… chłopaki, ten mecz jest jak finał, jak mecz o trofeum. Ja p…, jazda!” – krzyczał, a jego słowa zostały wyłapane przez mikrofony Movistaru.

42-latek miał być szczególnie zdenerwowany sytuacją, w której żaden z zawodników nie ruszył, by próbować przeciąć dośrodkowanie lecące w pole karne spod linii bocznej. Rozmawiał o tej akcji z Julesem Kounde. Ostatecznie wynik już się nie zmienił, a do wyłonienia drugiego finalisty potrzebny był konkurs rzutów karnych. Być może złość Xaviego jednak pomogła Barcelonie, bo gracze z Camp Nou nie mylili się z jedenastu metrów, wygrywając w serii 4:2.

Szkoleniowiec został zapytany o tę kwestię na konferencji prasowej. – To był czas, aby pokazać ambicję. Musieliśmy to zrobić i być w finale. Starałem się im pokazać, że granie dogrywki nie było rozczarowaniem – powiedział, cytowany przez serwis fcbarca.com. – Jeśli trener to zrobił, to znaczy, że tego potrzebowaliśmy – skomentował krótko Marc-Andre ter Stegen.

El Clasico o Superpuchar Hiszpanii odbędzie się w niedzielę o godzinie 20:00. Relacja na żywo oczywiście w Interii Sport.

Piękna akcja zespołowa Barcelony! Zobacz trafienie Dembele. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports … czytaj dalej