A A+ A++

Rzecznik PiS Rafał Bochenek skomentował głosy ośmiu posłów PiS (głównie z Solidarnej Polski), którzy opowiedzieli się za odrzuceniem projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego.
— Jestem zdziwiony głosowaniem nad wnioskiem o odrzuceniem projektu noweli Kodeksu wyborczego; nie wiem jakie były motywy i tło decyzji moich kolegów z klubu — mówił rzecznik PiS.

Sejm zdecydował ws. nowelizacji Kodeksu wyborczego

Sejm w środowym głosowaniu opowiedział się przeciw odrzuceniu zaproponowanej przez posłów PiS nowelizacji Kodeksu wyborczego w pierwszym czytaniu. Poza opozycją, za odrzuceniem projektu opowiedziało się również 8 posłów z klubu PiS. Byli to przede wszystkim politycy związani z Solidarną Polską: Tadeusz Cymański, Norbert Kaczmarczyk, Sebastian Kaleta, Janusz Kowalski, Marcin Warchoł, Tadeusz Woźniak i Michał Wójcik, a także posłanka PiS Teresa Hałas.

Rzecznik PiS “zdziwiony głosowaniem”

— Jestem trochę zdziwiony tym głosowaniem, dlatego, że ta ustawa zmieniająca Kodeks wyborczy jest ustawą bardzo potrzebną biorąc pod uwagę poziom frekwencji na przestrzeni ostatnich lat w wyborach — podkreślił rzecznik PiS Rafał Bochenek w RMF24.

— Nie wiem jakie były motywy i tło decyzji moich kolegów z klubu. Natomiast uważam, że ta ustawa jest potrzebna i jest ustawą dobrą, oczekiwaną społecznie — dodał.

Kary dla posłów PiS, którzy zagłosowali przeciw projektowi?

Rzecznik PiS wskazał, że nie sądzi by były kary dla posłów klubu PiS, którzy zagłosowali przeciw projektowi.

— Jeśli chodzi o to głosowanie, to też jestem zaskoczony głosowaniem posła Tadeusza Cymańskiego, który publicznie pozytywnie wypowiadał się na temat tej ustawy. Natomiast zagłosował odmiennie, nie wiem czy to wynikało z pomyłki czy roztargnienia — zauważył Bochenek.

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa PiS. Zakłada on m.in. zwiększenie dostępu do lokali wyborczych dla mieszkańców małych miejscowości, bezpłatne przewozy dla wyborców w gminach bez publicznego transportu, a także zmiany związane ze sposobem procedury ustalania wyników głosowania przez członków obwodowych komisji. Według autorów projektu rozwiązania te mają wpłynąć na zwiększenie frekwencji w wyborach. 

RB

Czytaj dalej:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRanking “Perspektyw”. Sprawdź, które licea i technika są najlepsze w Podlaskiem [WYNIKI]
Następny artykułCzarzasty o środkach na KPO: Luzik, będzie je wydawała opozycja