Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski przekazał, że celem tej instytucji jest promocja polskiej nauki i kultury, a także poszerzanie kompetencji w różnych dziedzinach technologicznych.
Oferta edukacyjna uniwersytetu skierowana do Polonii i Polaków za granicą stanowi odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez naszych rodaków. Jest ona inspirowana wieloma spotkaniami oraz rozmowami z przedstawicielami środowisk polonijnych, m.in. organizacji, stowarzyszeń, parafii. Chcemy odpowiadać na bieżące wyzwania, które wpisują się w naszą misję i strategię. Od lutego rozpoczynamy nową rekrutację zarówno jako kontynuację edukacji dla obecnych uczestników, jak i dla nowych chętnych – informuje rektor KUL.
Dr Wojciech Wciseł, koordynator ds. projektów edukacyjno-kulturalnych KUL dla Polonii i Polaków za granicą przekazał, że wydarzenie paryskie jest równocześnie początkiem rekrutacji do drugiej edycji Studium, do której zaproszeni zostaną uczestnicy szczególnie z Ameryk, dostosowując godziny realizacji zajęć dla tamtej strefy czasowej.
Choć oczywiście do udziału zachęcamy również kolejnych rodaków z Europy – przekazał dr Wojciech Wciseł, koordynator ds. projektów edukacyjno-kulturalnych KUL dla Polonii i Polaków za granicą.
Przede wszystkim będzie organizować zajęcia w ramach szkoleń, kursów i studiów podyplomowych. Zajmie się także organizacją konferencji, sympozjów i debat, a przede wszystkim kursów języka polskiego podnoszących kwalifikacje.
Będzie to także miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży polonijnej, nie tylko z Francji, ale także krajów sąsiednich tj. Luksemburg czy Belgia, gdzie także znajduje się wielu naszych rodaków.
Studium zainaugurowało swoją działalność jesienią 2022 roku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS