W półfinale turnieju United Cup (Australia) Włochy pokonały 4:1 Grecję. Po pierwszym dniu było 2:0 dla Italii. Jednak pierwszy dziś punkt zdobyli Grecy za sprawą Stefanosa Tsitsipasa, który ograł i 4:6, 7:6(2), 6:4 Matteo Berrettiniego. W pierwszym secie jeden break w siódmym gemie. W drugiej partii bez strat podań, choć były break=pointy. W tie-breaku dwa mini-breaki dla Greka. W trzeciej odsłonie Woch nie wykorzystuje okazji na przełamanie, a po chwili sam traci serwis w siódmym gemie. Spotkanie trwało 157 minut.

W drugim podrynku Lucia Bronzetti wygrała 6:2, 6:3 Valentiną Grammatikopoulou. W pierwszej partii szybkie 4:0 dla Włoszki, potem jeszcze obroniła trzy break-pointy i nie straciła przewagi. W drugiej partii Greczynka dwa raz straciła serwis. Jutro finał USA – Włochy.