Niemal równo za tydzień najlepsze tenisistki i tenisiści świata rozpoczną rywalizację w wielkoszlemowym Australian Open. Wystąpi w nim Linda Noskova, która awansowała poprzez kwalifikacje. Zanim jednak 18-latka pojedzie do Melberune, czeka ją finał turnieju WTA w Adelajdzie. Młoda rewelacja w półfinale pokonała Ons Jabeur.

Żyła ma za niski krok? Norwegowie aż go zakreślają. Thurnbichler tłumaczy

Linda Noskova pokonała Ons Jabeur. Idze Świątek rośnie nowa przeciwniczka?

Starcie półfinałowe między Noskovą a Jabeur odbyło się w sobotę rano czasu polskiego. Choć zdecydowaną faworytką wydawała się być wiceliderka rankingu WTA, to Noskova, która zajmuje 102. miejsce na światowych listach, już we wcześniejszych meczach pokazywała wysoką formę. W Adelajdzie pokonała m.in. Wiktorię Azarenkę (26. WTA) oraz Darię Kasatkinę (8. WTA).

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Iga Świątek wycofuje się z turnieju. Alarm przed Australian Open

Również w sobotnim starciu młoda Czeszka zaprezentowała się znakomicie. Już w pierwszym secie przeważała nad Tunezyjką i wygrała go 6:3. W drugiej partii złapała małą zadyszkę, a Jabeur zaczęła gonić wynik meczu i wygrywając 6:1 w gemach doprowadziła do tie-breaka. W decydującym secie Noskova ponownie wygrała 6:3 i była górą również w całym meczu. 18-letnia sensacja w finale zmierzy się z Aryną Sabalenką (5. WTA).

Venus WilliamsJej dzika karta wywołała kontrowersje. I tak nie zagra na Australian Open

“Wow” – tak wygraną Czeszki skomentował na Twitterze dziennikarz Jose Morgado. “18-letnia kwalifikantka Linda Noskova odniosła kolejne fantastyczne zwycięstwo. Co za bieg!” – dodał.

Już za tydzień 18-latka będzie miała okazję potwierdzić genialną formę podczas Australian Open. Turniej rozpocznie już w czołowej setce rankingu WTA. Dzięki świetnemu występowi w Adelajdzie awansuje co najmniej o 46 miejsc w najnowszym notowaniu.