A A+ A++

Dziś maszyny czyszczące stały się swoistym standardem w biurach, obiektach użyteczności publicznej i w punktach służby zdrowia. Oczywiście nie oznacza to, że wybór takiej a nie innej maszyny jest zawsze usankcjonowany właściwymi argumentami. Kiedy warto taki sprzęt kupić i jakie powinien mieć właściwości?

REKLAMA


Kiedy nie warto kupić maszyny do mycia podłóg?

Od razu należy podkreślić, że maszyna do mycia podłóg nie zawsze jest potrzebna. Nie sprawdzi się ona zwłaszcza w małych biurach i sklepach, których powierzchnia nie przekracza 50 m2. Umycie tak niewielkiej podłogi to – nawet dla jednego człowieka – zajęcie na góra 20 minut. Na zakup takiego sprzętu powinny zdecydować się raczej te osoby, które mają do czyszczenia podłogę o powierzchni co najmniej 60 – 70 metrów kwadratowych. Oczywiście w tym przypadku będzie to raczej najprostszy sprzęt czyszczący, choć należy przyznać, że w kwestii wyboru urządzenia dużo zależy nie tylko od rozmiarów, ale też od ukształtowania podłogi.

REKLAMA

Przegląd dostępnych maszyn do mycia podłóg

1. Maszyny napędzane ręcznie – to najczęściej różnego rodzaju szorowarki elektryczne, ale też bardziej skomplikowane aparaty czyszczące. Rolą tych pierwszych jest jedynie zamiatanie podłogi za pomocą mechanizmu jedno lub dwutarczowego. Bardziej skomplikowane urządzenia nie tylko myją podłogę, ale też zbierają z jej powierzchni wodę.

2. Maszyny z silnikiem trakcyjnym – to urządzenia, które są dosyć ciężkie, dzięki czemu wyposażono je w specjalny silnik, którego zadaniem jest częściowe odciążenie pracownika. Silnik trakcyjny nie przejmuje całości obciążenia, ale wspiera użytkownika, korzystnie wpływając m.in. na manewrowość maszyny czyszczącej.

3. Urządzenia z samodzielnym napędem. Do tej grupy zalicza się maszyny, które wyposażone są w odrębny napęd. Integralną częścią tych rozwiązań jest kabina, wewnątrz której znajduje się miejsce dla operatora. Dzięki temu ma on nieograniczone możliwości kierowania sprzętem czyszczącym.

Maszyna do mycia podłóg a kwestia zasilania

Urządzenia czyszczące mogą być zasilane na dwa sposoby: akumulatorowo lub sieciowo. Bateryjna maszyna do mycia podłóg to sprzęt przeznaczony do mycia trudno dostępnych pomieszczeń, w których dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony. Z kolei maszyny sieciowe sprawdzą się tam, gdzie dostęp do energii jest. Co więcej, ich niewielka masa pozwoli na łatwiejsze przenoszenie urządzenia między poziomami.

Jak widać, trudno wybrać właściwą maszynę do mycia podłóg. Dlatego jej zakup powinien być poprzedzony rzetelną analizą potrzeb i korzyści.

artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRekordzista, aktor, fan muzyki. Jaki był Pele?
Następny artykułZdrowie w pigułkach czyli jak się suplementować?