A A+ A++

W grudniu doszło do pięciu włamań na terenie Podkowy Leśnej. Policja nie stwierdza jednak znacznego wzrostu przestępczości w mieście ogrodzie i podkreśla, że Podkowa jest bezpiecznym miastem.

W grudniu ubiegłego roku na terenie miasta ogrodu doszło do pięciu włamań do domów. Burmistrz Artur Tusiński zaniepokojony nasileniem tych przestępstw zwrócił się do kierownika Posterunku Policji w Podkowie z prośbą o dokładne dane dotyczące bezpieczeństwa w mieście. Okazuje się, że Podkowa jest bezpiecznym miastem. – Pomimo zdarzeń, które miały miejsce, z całą stanowczością należy podkreślić, że jesteśmy bezpiecznym miastem. Na terenie Podkowy Leśnej w roku 2019 było 5 włamań, dokładnie tyle, ile w 2018 r.  Wszystkich przestępstw zanotowano 76, o 4 mniej niż w roku 2018.  W bieżącym roku 2020 zanotowano 1 włamanie – informuje burmistrz Tusiński i dodaje: – Każde włamanie budzi społeczny niepokój i należy wzmóc czujność, ale też proszę pamiętać, że jednak żyjemy w bezpiecznym mieście i nasz rejon nie jest bardziej zagrożony niż sąsiednie, wręcz przeciwnie – z pisma policji wynika, że „jest obecnie obszarem najmniej zagrożonym przestępczością w całym powiecie grodziskim”.

Asp. szt. Artur Duszyński z Posterunku Policji w Podkowie Leśnej w piśmie do podkowiańskiego magistratu podał dla porównania jak wyglądają statystyki przestępczości w innych gminach za rok 2019 i 2018. Komisariat Policji w Jaktorowie zanotował 296 przestępstw (przy 304 w roku 2018), Komisariat Policji w Milanówku 225 (przy 240 w roku 2018), Posterunek Policji w Żabiej Woli –161 (przy 145 w roku 2018), Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim – 941 (przy 1040 w roku 2018).

Jak wynika z danych przekazanych przez policję, żadne z tych włamań nie było rozbojem, a na terenie naszego powiatu grasują co najmniej dwie grupy przestępcze, które do domów wchodzą wybijając szyby lub rozwiercając zamki. Gdy już się dostaną do środka, plądrują pomieszczenia w poszukiwaniu pieniędzy lub kosztownych przedmiotów, które jednak powinny zmieścić się w plecaku.

Policjanci apelują do mieszkańców o zgłaszanie każdego podejrzanie jeżdżącego samochodu (wolno jadącego, przystającego co chwilę, aby przyjrzeć się posesjom), reagowanie na włączone alarmy u sąsiadów, włączanie takiego alarmu nawet wtedy gdy nawet na krótki czas wychodzimy z domu (najwięcej kradzieży jest w godz. 17.00–21.00, kiedy właśnie na chwilę domownicy wychodzą na zewnątrz). Funkcjonariusze apelują również o zgłaszanie każdej grupy 3–4 mężczyzn wyglądającej podejrzanie, najczęściej idących z plecakami (brak samochodu pod nieruchomością okradaną, stoi zazwyczaj gdzieś dalej) oraz niepozostawianie kosztowności w widocznych i oczywistych miejscach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŻywy Ken nie jest już mężczyzną. Wszystkie operacje sprawiły, że dziś jest kobietą: Teraz moje ciało pasuje do mojego umysłu
Następny artykułFajny konkurs dla dzieci! Napisz, narysuj. Rodzice mogą pomagać!