A A+ A++

Nagranie z fragmentem przedstawienia świątecznego w jednej z gdańskich szkół wywołało silne kontrowersje w sieci. Krytyczne głosy dotyczyły m.in. półnagiego Jezusa na taczce oraz odniesienia do 500 plus. Nauczycielka, która zrealizowała przedstawienie broni uczniów. Rodzice są zdziwieni medialnym szumem wokół “jasełek”.

W internecie opublikowano nagranie, na którym widać fragment jasełek zrealizowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. W sieci pojawiły się liczne głosy oburzenia z powodu nawiązań do bieżącej sytuacji politycznej oraz przez obrazoburcze sceny o tematyce religijnej. 

Powodem jest m.in. przedstawienie półnagiego Jezusa na taczce, chodzącą na kolanach postać, która niesie kota oraz bon na 500 plus i mówi, że to “dar, który całą gospodarkę rozwali i ludem prostym pozwoli sterować”. Internauci dopatrzyli się także ośmiu gwiazdek w scenografii. 

Gdańsk. Kontrowersje wokół jasełek

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele negatywnych opinii na temat szkolnego przedstawienia. Wiele osób zastanawia się, czy uczniowie odważyliby się na podobną inscenizację, gdyby dotyczyła islamu. 

Krytyka nie ominęła też prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Jak się okazuje szkoła, gdzie odbyły się “jasełka” prowadzona jest przez samorząd. Wśród oburzonych jest m.in. Młodzież Wszechpolska, która zapowiedziała wysłanie pisma do kuratorium.

“Nauczycielki, które wykorzystują swoją pozycję do narzucania młodzieży swoich boomersko-liberalnych poglądów to dziś zjawisko nagminne, które nie powinno … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDebeściaki 2022: Najlepsza platformówka/akcja
Następny artykułRadni Rady Miasta Zambrów złożyli projekt uchwały w sprawie wycofania „Ustawy o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej”